DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann może wrócić na Gladbach?

fot.
Reklama

Nie dalej jak dziś w godzinach porannych, monachijczycy poinformowali oficjalnie, że pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymał Julian Nagelsmann…

Niemiecki szkoleniowiec miał poczuć się źle już we wtorek wieczorem, po czym dla bezpieczeństwa wszystkich został odizolowany od reszty zespołu i sztabu szkoleniowego w hotelu. Niestety, ale wykonane później testy potwierdziły najgorsze – 34-latek został zakażony koronawirusem.

Jak informują media w Niemczech, trener FCB wyleci jeszcze dziś z Lizbony samolotem pogotowia ratunkowego, zaś zaraz po powrocie do Monachium zostanie poddany domowej izolacji.

Póki co nie wiadomo jednak ile spotkań opuści Julian Nagelsmann – według informacji „Abendzeitung Muenchen” w grę mogą wchodzić nawet 4 mecze (przeciwko Hoffenheim, Borussii M’Gladbach, Unionowi Berlin i Benfice). Z kolei „Bild” podkreśla, że powrót byłby możliwy na rewanż z lizbończykami (2 listopada).

Szansa na powrót za 5 dni?

Zdecydowani optymistyczniejszą wersję przedstawił z kolei Florian Plettenberg z niemieckiego „Sport1”. Z ujawnionych informacji wynika, że 34-latek z całą pewnością opuści sobotni bój z TSG Hoffenheim, ale mógłby już wrócić na ławę trenerską w nadchodzącym starciu Pucharu Niemiec z Gladbach!

Jak się okazuje, w pełni zaszczepiony osoby, które zostały zakażone, zwykle mogą zakończyć izolację po 5 dniach, jednakże pod warunkiem, że mają już żadnych objawów i mają negatywny wynik testu PCR.

Źródło: Sport1 / Bild / AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...