DieRoten.pl

Nagelsmann: Jestem świadom moich błędów

30.04.2022, 13:03:26
Foto Olimpik

Dokładnie tydzień temu swój pierwszy tytuł mistrza Niemiec w karierze trenerskiej zdobył szkoleniowiec Bayernu – Julian Nagelsmann.

Mistrzowie Niemiec tytuł zdobyli pokonując na własnym podwórku Borussię Dortmund 3:1. Warto przy okazji nadmienić, iż jest to pierwszy taki przypadek, kiedy monachijczycy zdobyli mistrzostwo po bezpośrednim pojedynku z BVB w „Der Klassikerze”.

Po zakończeniu spotkania na Allianz Arenie, na pytania dziennikarzy odpowiadał Julian Nagelsmann, który nie krył swojej dumy z faktu zdobycia pierwszego tak wielkiego trofeum w swojej karierze. 34-latek odniósł się również do występu duetu Upamecano & Hernandez oraz swoich błędów w pierwszym sezonie.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener monachijczyków, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Julian Nagelsmann na temat:

…meczu z BVB:

„…Myślę, że zagraliśmy dobry mecz. Zasłużyliśmy na to, by zostać mistrzami, jestem bardzo zadowolony. Gdybyśmy dziś nie wygrali, to byłoby to trochę przykre. Byliśmy bardzo skoncentrowani i pełni pasji. Leon zagrał mecz na światowym poziomie”.

…pierwszego piwnego prysznica w karierze:

„…Wcześniej moje włosy wyglądały jeszcze w porządku, ale teraz sami widzicie jak wyglądam. Ponoć to działa dobrze na włosy (śmieje się). Było mokro, moje bokserki też przemokły”.

…tytułu mistrzowskiego:

„…Ten sezon minął stosunkowo bardzo szybko. Nie było jednak łatwo. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się mimo wszystko uwieńczyć ten sezon tytułem mistrzowskim”.

…analiz z piłkarzami:

„…W ostatnich dniach bardzo wiele przeanalizowaliśmy. Oczywiście będziemy to kontynuować i dalej rozmawiać, ale teraz trzeba dać sobie spokój na kolejne dwa dni”.

…błędów w pierwszym sezonie:

„…Jestem świadom moich błędów i zdaję sobie sprawę, że mogę lepiej robić niektóre rzeczy – wprowadzę pewne zmiany. Naszym celem jest trzymać się podstaw i nieco zmodyfikować pewne elementy. Cieszę się, że dziś zdobyliśmy ten tytuł”.

…Upamecano i Lucasa w środku obrony:

„…Upa rozegrał świetny mecz i generalnie popełniał ostatnio mniej błędów, bardzo wysoko oceniam jego występ. Lucas również wypadł bardzo dobrze”.

źródło: Sky / FCB TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)30.04.2022 21:08
Skończcie pierdolamento. To jest słabe.
30.04.2022 17:53
Ten sezon nie był jakiś dobry, średni bym powiedział. Ale ok, nie ma się co czepiać, to był pierwszy sezon tego trenera u nas. Ale w drugim taryfy ulgowej już nie będzie i sukces musi być większy!!
30.04.2022 16:33
No zobaczymy czy wnioski będą z tego wyciągnięte.
30.04.2022 14:20
Każdy popełnia błędy, nie ma ludzi idealnych. Trzeba czasu i cierpliwości, by je naprawić.
30.04.2022 14:19
Ładnie mówi ale to nie robi na mnie wrażenia. Czekam na czyny bo wydaje mi się,że już kilka razy te same dziwne decyzję podejmował więc okazję miał,żeby pokazać w praktyce wyciąganie wniosków...
30.04.2022 13:53
Być świadomym błędów, a potrafić je naprawić to dwie różne rzeczy. Już czytałem z jego ust takie zapewnienia, więc i do tych podejdę z dystansem. Trzeba jednak wierzyć.
30.04.2022 13:17
Oby, teraz zobaczymy czy będzie potrafił je wyeliminować i nie powielać.
30.04.2022 13:17
To czemu nic nie robi w kierunku ich poprawy?
Może tych największych błędów nie widzi, bo poprawa ich jest poza jego zasięgiem?
30.04.2022 13:04
To popraw te błędy i będzie wszystko dobrze.
30.04.2022 13:04
Okaże się czy jest świadomy swoich błędów w przyszłym sezonie :) FCBM!