DieRoten.pl

Po rozegraniu czterech dotychczasowych kolejek w niemieckiej Bundeslidze, sytuacja w tabeli wygląda w miarę przejrzyście. Fotel lidera niezmiennie należy do ekipy RB Lipsk.

Na ten moment drużyna „Byków” ugrała 10 z 12 możliwych do zdobycia punktów. Zaraz za jej plecami czai się Borussia Dortmund oraz S.C. Freiburg (obie drużyny zgromadziły po 9 oczek). Z kolei broniący tytułu mistrzowie Niemiec zdobyli do tej pory 8 oczek, co daje im czwartą lokatę.

Ostatnio w wywiadzie dla niemieckiego magazynu „Kicker” na temat rywalizacji o tytuły w Niemczech wypowiedział się Julian Nagelsmann. Opiekun RB Lipsk wierzy, że jego zespół może rzucić wyzwanie „Bawarczykom”, jednakże najważniejsza będzie stabilizacja przez cały sezon.

− Zasadniczo można zagrozić FCB, ale mówimy nie tylko o Dortmundzie, ale i również o naszym zespole. Mimo wszystko, nawet jeśli Bayern ma słaby okres, to na przestrzeni całego sezonu zawsze pozostaje najbardziej stabilną drużyną – powiedział Nagelsmann.

− Jako ich konkurent potrzebujesz takiej stabilizacji. Cały nasz klub chce tytułu, nie chcę precyzować o jakim tytule mowa, ponieważ ich zdobycie jest skomplikowane i w dodatku walczymy na 3 frontach – mówił dalej.

− Jesteśmy klubem, który chce nie tylko rzucić wyzwanie Bawarczykom. W przeciągu czterech najbliższych latach postaramy się coś wygrać – podsumował trener RB Lipsk.

Tym razem czeka nas chwilowa przerwa od zmagań w Bundeslidze. Zamiast tego w najbliższych dniach czekają nas spotkania z udziałem niemieckich klubów w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy – honoru niemieckiej piłki broni dokładnie siedem zespołów.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama16.09.2019 21:55
Czekamy z niecierpliwością. Nic tak nie podnosi poziomu ligi jak mocna konkurencja.
16.09.2019 19:37
Zobaczymy, ale niech wiedzie im się jak najlepiej podobnie jak BVB. Tylko mocna Bundesliga może na dłuższą metę sprawić, że Bayern będzie silniejszy.
16.09.2019 14:15
I tak to Bayern będzie mistrzem.
16.09.2019 12:19
Lipsk będzie tylko groźniejszy. Nawet bardziej niż Borussia.
16.09.2019 12:13
Po kilku kolejkach ciężko wróżyć jak zakończy ten sezon, jak pokaże się w LM. Na pewno trenerem jest ciekawym ale za wcześnie by go nazywać nowym Pepem.
16.09.2019 11:23
Nagelsmann przypomina mi Guardiolę w sposobie podejścia do drużyny. Wydaje mi się, że to może być kozak trener w swoim czasie
16.09.2019 11:04
Jestem ciekawy jak potworzy się rozwój RB Lipsk. Na dzień dzisiejszy wygląda to bardzo dobrze i za 2 może 3 lata ta drużyna może być mocna w LM.
16.09.2019 11:02
Właśnie takich słów brakuje Kovacowi typu "dla każdego przeciwnika będziemy wyzwaniem" hmm i chcąc nie chcąc tego samego brakuje Brzęczkowi, czyli brak podbudowania pozycji klubu w mediach, bo skończyły się czasy, że każdy chowa się przed nazwą Bayern...FCBM!
16.09.2019 10:45
Nagelsmann ma plan, wizje i cele do których dąży. Naprawę będzie z niego kawal trenera, a większość tych sukcesów mam nadzieję, że będzie zdobywał na ławce trenerskiej Bayernu.
16.09.2019 10:37
To dobrze, że pozycja Lipska w lidze rośnie, przez to liga będzie ciekawsza. Bo dotychczas największym konkurentem do mistrzostwa było jednak BVB.

reklama