DieRoten.pl

Musiala: Król strzelców to dobry cel

17.11.2022, 13:55:09
Shutterstock.com\Saolab Press

W bieżącym sezonie ligowym 2022/23, najlepszym strzelcem Bayernu jest zaledwie 19-letni Jamal Musiala, który strzelił póki co 9 bramek.

Dorobek ten sprawia, że młody Niemiec zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji strzeleckiej Bundesligi. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż 19-latek z 9 golami na koncie jest obecnie najskuteczniejszym pomocnikiem w tej kampanii ligowej.

Podczas niedawnego wywiadu dla magazynu „Kicker”, Jamal Musiala przyznał wprost, iż walka o armatkę króla strzelców jest wyzwaniem i celem, którego chętnie się podejmie. Popularnie określany przez fanów „Bambi” odniósł się również do wpływu odejścia Lewandowskiego na cały zespół.

− Uwielbiam oczywiście zdobywać bramki. Król strzelców to dobry cel. Nie zamierzam uciekać od podjęcia się takie wyzwania w karierze – powiedział Musiala.

− Lewy ma wielkie walory i strzelał dużo bramek dla nas. Zawsze jednak mieliśmy też jakość na innych pozycjach. Teraz może jest to bardziej widoczne niż wcześniej – dodał.

Jamal Musiala został również zapytany o wrześniowy kryzys Bayernu, w trakcie którego monachijczycy zanotowali serię spotkań bez wygranej w Bundeslidze, zaś w mediach pojawiały się pogłoski o możliwym zwolnieniu Juliana Nagelsmanna.

− Uczysz się więcej, gdy sprawy nie idą tak dobrze. Lepiej mieć taką fazę na początku sezonu niż na końcu. Graliśmy dobry futbol, gdy wyniki nie były odpowiednie, po prostu nie zdobywaliśmy bramek. Teraz złapaliśmy rytm. Musimy to zabrać na MŚ. Wiemy, co nam wtedy nie wychodziło tak dobrze, że nie osiągnęliśmy poziomu przeciwników pod względem intensywności. Jeśli uda nam się to zmienić, będziemy w dobrej formie – mówił dalej.

− Julian ma swoją taktykę i swoje pomysły, które nam przekazuje. W kwestii analizy taktycznej niewiele się zmieniło. Każdy wie, na czym polega jego praca –podsumował Jamal Musiala.

 

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)17.11.2022 18:36
W tym sezonie będzie słaby król strzelców!!
17.11.2022 17:06
Ma bardzo duże szanse aby zostać królem strzelców mundialu jeśli formę z bundesligi przeniesie na reprezentacje no i reszta Niemców musi prezentować poziom
17.11.2022 16:31
Ciekawe ile bramek strzeli na mundialu.
17.11.2022 16:09
Gnabry mimo wszystko ma większe szanse od niego. Pod warunkiem, że Serce będzie do końca sezonu pokazywał to jak grał ostatnio.
17.11.2022 15:38
Brak Lewego i Haalanda powoduje, że nikt nie odjechał póki co w klasyfikacji strzelców, ale mimo wszystko Jamal jako nie napastnik nie będzie miał łatwo w walce o tytuł.
17.11.2022 14:33
Król strzelców i złoty medal. To byłoby coś, Powodzenia Jamal. Moim zdaniem nr jeden jako najlepszy zawodnik młodego pokolenia.