Muller i Goetze dają wygraną Niemcom

Reprezentacja Niemiec pokonała w meczu el. do ME 2016 kadrę narodową Gibraltaru 4:0 (3:0) po niezbyt udanym meczu. Co prawda wygrana ekipy Joachima Loewa nie podlegała żadnej dyskusji i wynik jak najbardziej odzwierciedla to co się działo na boisku, jednak Mistrzowie Świata są w widocznym dołku formy, co widać także w ich poczynaniach na boisku.

Niemcom 3 punkty tak naprawdę zagwarantował już w 12. minucie Thomas Muller, który otworzył wynik spotkania. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał zamieszenia pod polem karnym, które zgotowali sobie zawodnicy Gibraltaru po dośrodkowaniu Shkordana Mustafiego. Futbolówka najpierw odbiła się od słupka, czym zmyliła defensywę gości, a w takiej sytuacji wybitnie czuje się Muller, który znalazł się w odpowiednim miejscu i nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Nieco ponad kwadrans później Muller znowu wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał perfekcyjne podanie od Lukasa Podolskiego i dokładając nogę zdobył gola niemal z najbliższej odległości. Dla wychowanka bawarskiego klubu był to 61 mecz w kadrze narodowej Niemiec - w tym czasie zdobył 26 bramek i asystował przy 27 trafieniach kolegów.

Tuż przed przerwą po ładnej akcji strzałem po ziemi w długi róg z 11 metrów rezultat podwyższył Mario Goetze. Po zmianie stron Niemcy nie byli już tak skuteczni i zdołali zaaplikować rywalom tylko jednego gola, a zrobił to Santos Yogan przecinając podanie od Podolskiego.