DieRoten.pl

Mueller-Wohlfahrt o leczeniu Suele i Sane

29.01.2020, 13:02:12
FotoOlimpik

Niklas Suele z całą pewnością nie może mówić o udanym sezonie 2019/20. Jak dobrze wiemy na początku kampanii 19/20 stoper bawarskiego klubu doznał bardzo poważnej kontuzji kolana.

Dokładnie 19 października 2019 roku w pojedynku ósmej kolejki niemieckiej Bundesligi rosły stoper bawarskiego klubu był zmuszony opuścić przedwcześnie boisko. Niestety wykonane później badania potwierdziły najgorsze – zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie.

Na domiar wszystkiego dla 24-latka jest to już druga tego typu kontuzja w dotychczasowej karierze… Niklas Suele szybko przeszedł operację w klinice w Innsbrucku, zaś obecnie intensywnie pracuje nad swoim powrotem, wykonując kolejne etapy w swoim procesie rehabilitacyjnym.

Defensor „Gwiazdy Południa” co prawda robi wielkie postępy, lecz na jego powrót do gry w tym sezonie nie ma raczej się co nastawiać. Niemniej jednak sam zawodnik pragnie odzyskać sprawność i wrócić na czas mistrzostw Europy. Ostatnio w rozmowie dla „Sport Bilda” na temat Niklasa i jego postępów wypowiedział się lekarz klubowy FCB, czyli Dr Mueller-Wohlfahrt.

Niklas jest optymistycznie nastawiony na swój powrót na czas Euro. Musimy poczekać na dalszy rozwój, nie możemy na niego naciskać – powiedział lekarz klubowy FCB.

− On musi być zdrowy i sprawny, wtedy zobaczymy co dalej. Rozmawiałem na ten temat z Jogim Loewem. Nie ma pośpiechu – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem Dr Mueller-Wohlfahrt odniósł się również do Leroya Sane, który również zerwał więzadło krzyżowe w kolanie na początku sezonu 2019/20. Choć doradzono mu przejście operacji w Barcelonie (u zaufanego lekarza Pepa Guardioli), to ostatecznie ten wybrał klinikę w Innsbrucku, gdzie leczeni są zawodnicy Bayernu. Jak można było się domyślać taki obrót spraw wywołał kolejną lawinę spekulacji o przyszłości niemieckiego skrzydłowego.

Byłem w to zaangażowany, ponieważ znam Leroya z kadry narodowej. Doradzałem mu przejście operacji w Innsbrucku. Bayern nie był w to zaangażowany – podsumował Mueller-Wohlfahrt.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama29.01.2020 19:20
Prawdy się nie dowiemy, bo mogło być różnie. Tak czy siak to wcale nie musi mieć znaczenia na ewentualny transfer, a tutaj ostatnie informacje są trochę niepokojące.
29.01.2020 19:06
@josh1982
Coś może i znaczy, bo Guardiola zawsze preferował lekarzy z Hiszpanii
29.01.2020 18:47
To że Sane był operowany przez lekarza Bayernu nic nie znaczy w kwestii transferu. Po prostu lepszy fachowiec i tyle.
29.01.2020 18:45

reklama