Mueller: Ta porażka z Bayernem boli

Przed trzema dniami Bayern Monachium rozegrał swoje szesnaste spotkanie ligowe w sezonie 2021/22. Przypominamy, że rywalem monachijczyków była ekipa VfB Stuttgart.

Bayern nie okazał litości swoim rywalom w derbowym pojedynku i ostatecznie robił VfB Stuttgart 5:0. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Serge Gnabry (2), Robert Lewandowski (2) oraz ponownie Gnabry, który skompletował hat-tricka.

Po zakończeniu spotkania w rozmowie pomeczowej dla „Sky”, na temat przegranego spotkania z Bayernem wypowiedział się golkiper stuttgartczyków, czyli Florian Mueller, który choć stracił pięć goli, to mimo wszystko w kilku sytuacjach uratował kolegów przed wyższym wymiarem porażki.

− To boli. Wydawało się, że każdy strzał w drugiej połowie kończył się bramką dla Bayernu... To po prostu nie może się zdarzyć przeciwko FCB – powiedział Mueller.

− Popełniliśmy zbyt wiele błędów. Momentami graliśmy dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Po zmianie stron traciliśmy po prostu zbyt wiele piłek i to nas zgubiło – podsumował Florian Mueller.

Po krótkiej przerwie mistrzowie Niemiec wracają do akcji dziś wieczorem, kiedy to podejmą na własnym podwórku ekipę VfL Wolfsburg w ramach 17. kolejki Bundesligi. Początek boju na Allianz Arenie dokładnie o 15:30.

Źródło: VfB / FCB