DieRoten.pl

Mueller: Sądziłem, że będę miał wolny czerwiec w przyszłym roku

05.10.2021, 13:37:20
Ł. Skwiot

Podobne artykuły

Nie dalej jak wczoraj rozpoczęła się druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Podobnie jak ostatnio, na zgrupowania swoich reprezentacji udało się wielu zawodników Bayernu.

reklama

reklama

Najwięcej zawodników reprezentuje niemiecką kadrę, albowiem mowa jest o 8 piłkarzach. Wśród nich można wymienić między innymi Thomasa Muellera, który brał udział w dzisiejszej konferencji prasowej przed nadchodzącymi spotkaniami z Rumunią i Macedonią.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, wychowanek bawarskiego klubu odniósł się między innymi do pierwszych meczów o stawkę pod wodzą Hansiego Flicka, jako nowego selekcjonera „Die Mannschaft” oraz swoich dalszych planów na przyszłość.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi pomocnika Bayernu. Zachęcamy serdecznie do lektury.

Thomas Mueller na temat:

…pierwszych spotkań pod wodzą Flicka:

„…To były dobre mecze. Oczywiście, przeciwnicy nie byli z najwyższej półki. Nie straciliśmy jednak ani jednego punktu i stosunkowo szybko objęliśmy prowadzenie w tabeli.”

…nowego projektu DFB:

„…Rozpoczęliśmy nowy projekt z nowym rozmachem. Jesteśmy częścią tego ruchu. Widać było, zwłaszcza w obszarze ofensywnym, że mamy wiele alternatyw. Ale oczywiście wszyscy chcą grać. Zasady się nie zmieniły - tylko jedenastu może grać.”

…planu na dalszą karierę:

„…Każdy, kto kiedykolwiek zrobił plan, zauważy w pewnym momencie, że niewiele udało się spełnić. Wolę skupić się na następnym dniu. Ale oczywiście następny Mundial jest niedaleko. Dla mnie osobiście chodzi o to, aby za rok być w takiej kondycji, która pozwoli mi pomóc zarówno Bayernowi, jak i kadrze narodowej Niemiec.”

…swojej roli na boisku:

„…Kiedy nie mam piłki, chodzi o to, aby prowadzić kolegów z drużyny za pomocą poleceń. Tylko jeden piłkarz może mieć piłkę w tym samym czasie. Staram się przekazywać istotne informacje i nie stronię od krzyków.”

…Ligi Narodów w przyszłym roku:

„…Myślałem, że będę miał wolny czerwiec w przyszłym roku (uśmiecha się).”

…gniewu kibiców, którzy czekali wczoraj kilka godzin przed hotelem reprezentacji:

„…Jeśli chodzi o mnie, mogę powiedzieć, że osobiście jestem jeszcze bardzo powściągliwy w bezpośrednich kontaktach. Nie wiem dokładnie, jak mam się zachować. Bardzo niechętnie podpisuję autografy. Wszystkim trudno jest znaleźć jasną granicę.”

…pracy z Hansim Flickiem:

„…Zawsze oceniamy tylko wynik. To również jest całkowicie w porządku, ale szczegółowe pytania czasami trafiają w przestrzeń pomiędzy. W ostatni weekend Super-Bayern przegrał, jeśli spojrzeć na media w okresie poprzedzającym, to było to prawie niemożliwe. Ale wracając do pytania: Hansi Flick wniósł pewne elementy, które uczyniły nas silnymi za jego czasów w Bayernie. Jednakże wniósł też inne rzeczy. To jest bardziej zarządzanie projektem tutaj w DFB, trzeba widzieć szerszą perspektywę. Jesteśmy tu jeszcze na początku.”

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama16.10.2021 11:25
05.10.2021 20:59
Wciąż jestem ostrożny w kontaktach z kibicami, mimo wszystko nie wiem, jak powinniśmy się zachowywać. Nie wiadomo, czy przepisy pozwalają obecnie na podchodzenie do kibiców, czy może powinniśmy jeszcze się od tego powstrzymywać - powiedział Mueller w rozmowie z "Bildem".
05.10.2021 14:13
Myślę że po mistrzostwach Europy rozgrywanych w Niemczech w 2024 roku Muller, Neuer i Hummelas zakończą reprezentacyjne kariery. To by się wszystko tak fajnie dla nich ułożyło. O ile oczywiście zdrowie i forma pozwolą.