DieRoten.pl

Mueller: Real może być dla nas przykładem

05.06.2022, 10:30:43
Ł. Skwiot

Kilka dni temu, z racji na rozpoczęty niedawno turniej Ligi Narodów UEFA, wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker” udzielił Thomas Mueller.

Wychowanek bawarskiego klubu poruszył kilka tematów związanych z Bayernem i minionym sezonem 2021/22. Mimo wszystko wywiad w dużej mierze dotyczył niemieckiej reprezentacji i wspomnianego na wstępie turnieju Ligi Narodów UEFA.

Thomas Mueller przyznał, że w nadchodzących spotkaniach zawodnicy „Die Mannschaft” pragną pokazać się z jak najlepszej strony, zwłaszcza mając już powoli na uwadze Mundial w Katarze. Pomocnik dodał także, iż mimo posiadanej już pewności siebie – nieustannie należy ją potwierdzać, zaś idealnym przykładem dla drużyny Niemiec może być Real Madryt.

− Zdecydowanie Liga Narodów nie jest teraz ciężarem. Z pewnością wynika to również z faktu, że sezon zakończył się dla nas kilka tygodni temu, a w tegorocznym finale Ligi Mistrzów nie wystąpił żaden zawodnik z obecnego składu. Ponadto ostatnie dwa turnieje Ligi Narodów nie były dla nas, delikatnie mówiąc, zadowalające. Od września nie przegraliśmy żadnego meczu, a teraz wszyscy chcą potwierdzić te wyniki. Ponadto wszyscy chcą zająć dobrą pozycję przed Mundialem w Katarze. Można to poczuć. Mamy pewną misję – powiedział Mueller.

− Mamy tę pewność siebie, a jednak ciągle trzeba to potwierdzać. Ważne jest, abyśmy jako grupa mieli poczucie, że razem możemy przetrwać trudne chwile. Real Madryt jest dla mnie aktualnym i dobrym przykładem – mówił dalej.

− Dlaczego? Z pewnością nie jest to dobre uczucie, gdy w finale Ligi Mistrzów oddaje się 25 strzałów na bramkę przeciwnika. To nie może być plan meczu. Ale Real pozostał stabilny, wszyscy zawodnicy wiedzą, że musieli już przetrwać takie fazy w poprzednich meczach pucharowych i potrafili stworzyć swoje własne momenty. Chodzi tu o cierpienie wyuczone, a więc świadomie ukierunkowane – dodał.

− To nie wystarczy, jeśli z Manuelem przekażemy te pewność kolegom, trzeba to przeżywać wciąż na nowo, zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Jestem prawie trochę zaskoczony tym zapotrzebowaniem. Ponieważ zawsze chodzi o potwierdzenie wyników i o ostatnie wrażenie. To ostatnie wrażenie jest dokładnie tam, gdzie tworzy się tak zwane „uczucie”. Może i jesteśmy profesjonalistami, ale nadal jesteśmy ludźmi – podsumował Thomas Mueller.

Po wczorajszym remisie 1:1 z Włochami, podopieczni Hansiego Flicka mają teraz kilka dni na regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania – dokładnie 7 czerwca Niemcy zmierzą się na Allianz Arenie w Monachium z reprezentacją Anglii. Początek boju o 20:45.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)05.06.2022 21:28
Oby nikt się nie wzorował na kredytach które mają bo zaraz skończą jak Barcelona.
05.06.2022 21:24
Klub, który tyle razy wygrał CL w ostatnich latach może być przykładem dla wszystkich.
05.06.2022 18:02
Niech się wzorują na siebie!!
05.06.2022 11:25
Niech się nie wzoruje na realu, ja chhcę mieć bayern taki jak 2 lata temu ofensywny bez defensywy. Mogło by być ofensywi robią to co mają, a defensywa czyści, to były bayern nir do przejścia(o ile byli by w formie).