Mueller Piłkarzem Tygodnia w Bundeslidze

Wczorajszego wieczoru odbyło się ostatnie spotkanie w ramach trzydziestej pierwszej kolejki rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi. Jak zwykle nie brakowało emocji i niespodzianek.

Jeśli mowa o drużynie Bayernu Monachium, to podopieczni Juliana Nagelsmanna przed dwoma dniami pokonali na własnym podwórku Borussię Dortmund 3:1 i tym samym przypieczętowali swój dziesiąty tytuł mistrza Niemiec z rzędu.

Co do pozostałych spotkań, to emocji nie brakowało między innymi w pojedynku Freiburga z Borussią M’Gladbach, gdzie padło aż sześć bramek, zaś mecz zakończył podziałem punktów i remisem 3:3 (Gladbach po trzynastu minutach prowadziło z fryburczykami 2:0).

Ponadto Wolfsburg rozbił Mainz 5:0, zaś RB Lipsk został pokonany przez Union Berlin 2:1 po zabójczej końcówce (berlińczycy zdobyli obie bramki kolejno w 86. i 89. minucie starcia na Red Bull Arenie). Co do wyróżnień piłkarzy w 31. kolejce, to nagrodzony został przede wszystkim wychowanek bawarskiego klubu – Thomas Mueller.

Pomocnik FCB w sobotnim boju z dortmundczykami zdobył dokładnie swój 11. tytuł mistrza Niemiec z rzędu, co jest rekordowym wynikiem w historii rozgrywek. W związku z tym oficjalny portal BL wybrał go Zawodnikiem Tygodnia.

Niezależnie od tego, co mówią ludzie z zewnątrz, jak oceniają jakość ligi. Zawsze najpierw trzeba wygrać rozgrywki. Oczywiście mamy świetny skład, świetnych zawodników, ale najpierw trzeba to zrobić na boisku. Zwycięstwo w Bundeslidze to zawsze najlepsza rzecz – powiedział w sobotę Mueller.

Liczby Thomasa Muellera w niemieckiej Bundeslidze robią ogromne wrażenie – w końcu mowa jest o 413 spotkaniach, w których to strzelił 136 bramek oraz zanotował 187 asyst. Ponadto jako jedyny w historii, wychowanek FCB ma na

Źródło: Bundesliga.com