Mueller: Nigdy się nie poddaliśmy

Podczas gdy kilka dni temu Bayern pokonał w Lidze Mistrzów ekipę Barcelony, to w ubiegłą sobotę monachijczycy zawiedli oczekiwania swoich fanów w Bundeslidze.

Jak już dobrze wiemy, klub ze stolicy Bawarii w ramach szóstej kolejki niemieckiej Bundesligi mierzył się na własnym podwórku z drużyną VfB Stuttgart.

Co prawda zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec przez dłuższy czas prowadzili 2:1, ale w samej końcówce goście zdołali doprowadzić do wyrównania, po tym jak Matthijs de Ligt sprokurował rzut karny. W rezultacie starcie na Allianz Arenie zakończyło się wynikiem 2:2.

Warto przy okazji nadmienić, iż dla „Bawarczyków” był to zarazem trzeci ligowy remis z rzędu… Po zakończeniu spotkania, tradycyjnie już w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na pytania odpowiadali piłkarze i trenerzy obu klubów. W przypadku VfB swoje zdanie wyraził m. in. bramkarz Florian Mueller.

− Przez całe 90 minut walczyliśmy, nie było momentu, w którym odpuściliśmy. Nigdy się nie poddaliśmy – powiedział Mueller.

− Oczywiście po stracie bramki byliśmy trochę nieobecni w swojej grze i na boisku. W drugiej połowie uwierzyliśmy jednak w siebie i poradziliśmy sobie dobrze – podsumował Florian Mueller.