Mueller: Niesamowitym jest przeżyć takie mistrzostwo

Mimo iż po porażce z Lipskiem, monachijczycy byli skazywani na przegraną walkę o tytuł, podopieczni Tuchela nie dali za wygraną.

Ostatnia kolejka niemieckiej Bundesligi w sezonie 2022/23 z pewnością będzie wspominana przez wiele lat. Choć Borussia Dortmund przed meczem z Mainz miała 2 punkty przewagi nad Bayernem, to koniec końców dortmundczycy nie sprostali zadaniu i zremisowali 2:2. Z kolei piłkarze FCB wygrali 2:1 z Kolonią, choć gol na wagę mistrzostwa padł dopiero w 89. minucie za sprawą Musiali.

Co do niedawnego szalonego weekendu oraz zdobytego w ostatniej chwili tytułu mistrzowskiego, w rozmowie dla oficjalnej strony „Bundesliga.com” swoje zdanie wyraził Thomas Mueller, który może pochwalić się już dwunastoma paterami w karierze.

− To niesamowite przeżyć takie mistrzostwo. Myślę, że każdy, kto interesuje się piłką nożną, ma poczucie, że na nie nie zasłużyliśmy. Chcę to otwarcie powiedzieć – powiedział Mueller.

− Wszyscy wiemy, że druga połowa sezonu była chaotyczna na boisku i poza nim, ale ten moment jest niesamowity dla chłopaków. To naprawdę niesamowite – dodał.

− Trzeba także bardzo uszanować sposób, w jaki Dortmund radził sobie w drugiej połowie sezonu. Jest mi teraz trochę przykro z powodu wielu ludzi z BVB, których znam. Jako sportowiec chciałem jednak wygrać z Bayernem – podsumował Thomas Mueller.

Zdobyty tytuł mistrza Niemiec powiększył i tak ogromną już kolekcję trofeów Thomasa Muellera. Łącznie w trakcie swojej dotychczasowej przygody z Bayernem, wychowanek bawarskiego klubu zdobył 32 tytuły (w tym dwukrotnie potrójną koronę).

Źródło: Bundesliga.com