Müller bohaterem meczu ze Szkocją

We wczorajszym spotkaniu grupy D Mistrzowie Świata pojechali do Glasgow, gdzie podejmowali reprezentację Szkocji. Mecz nie był łatwy, ale jednak za sprawą Müllera Niemcy wygrali ostatecznie to spotkanie 3:2. Zawodnik Bayernu wpisał się na listę strzelców dwa razy oraz asystował przy trafieniu Ilkaya Gündoğana.

W pierwszych minutach meczu Niemcy jak przystało na Mistrzów zdominowali swoich rywali. W 16. minucie Thomas Müller bez problemu wdarł się w pole karne Szkotów i uderzył na bramkę - piłka na dodatek otarła się o nogę defensora gospodarzy i wpadła do bramki. Niespełna 20 minut później Thomas znów popisał się geniuszem i zmysłem strzeleckim.

Szkocja nie pozostawała dłużna rywalom. W 28. minucie błąd popełnił zawodnik  BVB Mats Hummels, który strzelił bramkę samobójczą. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu James McArthur pokonał Manuela Neuera. "Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy dziś. To był ciężki test dla nas, jednak podsumowując mogę powiedzieć, że zasłużyliśmy na zwycięstwo," powiedział po meczu trener Joachim Loew.

W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił, dominowali Niemcy, lecz Szkocja nie miała zamiaru się poddawać tak łatwo. Na całe szczęście w kadrze Niemców był Thomas Müller, który tym razem wystawił idealną piłkę Gündoğanowi, który bez namysłu uderzył na bramkę i pokonał golkipera gospodarzy. Szkoci mieli jeszcze swoje okazje, podobnie jak Niemcy, lecz za każdym razem brakowało odpowiedniego wykończenia.

Niemcy: Neuer - Can, J. Boateng , Hummels , Hector - B. Schweinsteiger, T. Kroos - T. Müller, Gündogan, Özil - M. Götze