Thomas Mueller zamieni boisko na studio – legenda Bayernu Monachium będzie komentował mistrzostwa świata 2026 dla MagentaTV. To jego debiut w roli telewizyjnego eksperta podczas wielkiego turnieju.
Thomas Mueller po raz pierwszy pojawi się na Mistrzostwach Świata… nie jako zawodnik, lecz jako komentator. Jak donosi „Sport Bild”, legenda Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec dołączy do zespołu „Magenta TV”, platformy należącej do Deutsche Telekom, która będzie transmitować wszystkie 104 mecze mundialu w 2026 roku.
Mueller ma wnieść do transmisji nie tylko boiskowe doświadczenie, ale także swój charakterystyczny humor i nieszablonowe spojrzenie na piłkę. Widzowie mogą spodziewać się zarówno taktycznych analiz, jak i spontanicznych reakcji na żywo oraz luźnych, pełnych anegdot pogawędek — znak rozpoznawczy popularnego „Radio Mueller”.
– Jestem bardzo podekscytowany tym nowym wyzwaniem i nie mogę się doczekać turnieju. Tym razem nie na boisku, ale przy mikrofonie – powiedział Mueller.
„Magenta TV” będzie mieć prawa do transmitowania wszystkich meczów mistrzostw świata FIFA 2026 na terenie Niemiec, z czego aż 44 spotkania będą dostępne wyłącznie na tej platformie. Obecność Thomasa ma być ważnym wzmocnieniem zespołu komentatorskiego i jednym z kluczowych elementów przyciągających widzów.
Choć Mueller nie ogłosił jeszcze oficjalnie zakończenia kariery, jego udział w turnieju jako ekspert może sugerować, że rozdział reprezentacyjny w jego życiu dobiega końca. Tym razem to nie jego gole, ale komentarze będą rozgrzewać kibiców.
Komentarze