DieRoten.pl
Reklama

Mourinho: Bayern w szczególności mnie pociąga

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Począwszy od końca marca 2023 roku, trenerem pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec jest 50-letni Thomas Tuchel.

Póki co bilans niemieckiego trenera w Bayernie rysuje się następująco – spośród 25 rozegranych spotkań, 16 z nich zakończyło się zwycięstwami, 4 remisami oraz 5 porażkami FCB. Co do bramek, mowa jest o 61 strzelonych oraz 32 straconych golach.

Co prawda umowa 50-latka z bawarskim klubem jest ważna do końca czerwca 2025 roku, ale na horyzoncie pojawia się już pewien kandydat, który choć obecnie jest szczęśliwy w AS Romie, to nie wyklucza, że pewnego dnia byłby gotów objąć stery Bayernu – mowa o Jose Mourinho.

− Nie wiem co wydarzy się w przyszłości (…). Jednym z klubów, który w szczególności mnie pociąga, jest Bayern Monachium. Dlaczego Bawarczycy są tak atrakcyjni dla mnie? Są po prostu niesamowicie zorganizowani i konkurencyjni w każdym sezonie

− Grają niesamowicie dominujący futbol i zawsze chcą zdobyć każdy tytuł. Podoba mi się również mentalność klubu. Z tego, co słyszałem, a także sam doświadczyłem w pojedynkach z nimi, traktują się jak wielka rodzina. Naprawdę mi się to podoba

Portugalski trener w trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył łącznie 31 tytułów, z czego dwukrotnie Ligę Mistrzów, raz Puchar Europy oraz raz Puchar Ligi Konferencji. Warto nadmienić, iż Jose Mourinho 4-krotnie był wybierany Trenerem Roku na Świecie.

Źródło: Sky Sports
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...