Młodzież punktuje

Dzisiaj swoje mecze w Bundeslidze rozegrały młodzieżowe drużyny Bayernu. Zarówno zespół U19, jak i U17 zdobyły 3 punkty. Dla starszych juniorów było to przełamanie po dwóch słabszych spotkaniach, zaś dla ich młodszych kolegów podtrzymanie dobrej serii rozpoczętej wraz ze wznowieniem rozgrywek po zimowej przerwie.

Przełamanie U19

W końcu. Najstarsi utalentowani piłkarze będący jedną z rewelacji rozgrywek, słabo weszli w rundę wiosenną zaliczając w pierwszych dwóch spotkaniach porażkę i remis. W końcu przyszło jednak przełamanie i podopieczni Marca Kienle'ego pokonali u siebie SpVgg Greuther Furth U19 3:0 (2:0). Wynik w 24. minucie otworzył Edwin Schwarz. Dla środkowego obrońcy była to 2. bramka w sezonie. Później odpowiedzialność za strzelanie goli wziął na siebie Julian Green (na zdjęciu). Reprezentant USA do lat 18 podwyższył prowadzenie swojej drużyny tuż przed przerwą (40.). Po zmianie stron Green dołożył jeszcze jedną bramkę i ustalił wynik spotkania (74.). Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kienle'ego wskoczyli z powrotem na fotel lidera A-Junioren Bundesligi Süd/Südwest.

Skład:

Zingerle - Basta, Hager, Schwarz (81. Leo), Sallahi - Mrowca (76. Oikonomou), Schmitz - Green (81. Seferings), Sieghart (77. Genkinger), Markoutz - Jelisic

Kartki:

Bramki:

1:0 Schwarz (24.); 2:0 Green (40.); 3:0 Green (74.)

Sędzia:

Florian Badstübner (Windsbach)

Widzowie:

100

Dobra passa U17 trwa

O ile w rundzie jesiennej kibice mogli narzekać na postawę zespołu U17, który seryjnie przegrywał mecze, tracąc przy tym sporo bramek, o tyle do obecnej formy podpiecznych Marcusa Sorga nie można się przyczepić. W rundzie rewanżowej młodzi Bawarczycy wygrali wszystkie 3 spotkania. Mało tego, nie stracili przy tym ani jednej bramki. W dzisiejszym spotkaniu skromnie pokonali na wyjeździe 1. FC Nürnberg 0:1 (0:1). Jedyną, ale jakże ważną bramkę w meczu z liderem rozgrywek strzelił najskuteczniejszy w tym sezonie Daniel Hägler (11.). Zwycięstwo nie wyciągnęło w górę tabeli, jednak zajmujący 8. miejsce w rozgrywkach B-Junioren Bundesligi Süd/Südwest FCB U17 traci 5 punktów do 3. miejsca. Dogonienie prowadzącej Norymbergi i SC Freiburga wydaje się niemożliwe (13 pkt. straty), lecz podopieczni trenera Sorga udowodnili, że mogą jeszcze powalczyć w tym sezonie, nawet o podium.

Skład:

Husic - Günzel, Gschwend (70. Flesch), Ramser - Hägler (74. Pohl), Gaudino (79. Pantovic) - Scholl (77. Schröder), Hingerl, Mwarome - Eberwein, Blinov

Rusza liga B-Juniorinen Bundesligi Süd

Już za tydzień do gry wraca B-Juniorinen Bundesligi Süd, czyli juniorska liga dziewcząt do lat 17. Piłkarki z Monachium zajmują po 11. kolejkach 2. pozycję za zespołem 1.FFC Frankfurt (5 pkt. straty). Najbliższym rywalem zespołu ze stolicy Bawarii będzie Eintracht Frankfurt. Młode zawodniczki z Frankfurtu wolą nie wspominać jesiennego meczu pomiędzy oboma zespołami. Spotkanie zakończyło się triumfem dziewcząt z Monachium, aż 0:11. W tamtym meczu 5 bramek strzeliła młoda pomocniczka reprezentacji Niemiec Elisabeth Mayr.