"Młodzi" nie zwalniają tempa

Rezerwy Bayernu Monachium nadal są nie do zatrzymania w lidze regionalnej. FCB II tym razem pokonali na własnym stadionie FC Ingolstadt II 4:1 (2:1), odnosząc tym samym siódme zwycięstwo rzędu w aktualnym sezonie.

Trener Erik ten Hag nie mógł być jednak pewny swego od pierwszego gwizdka, bowiem to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Stało się to za sprawą Thomasa Prinza (28.), który niespodziewanie wpisał się na listę strzelców. Jednak taka sytuacja nie zszokowała gospodarzy - już w 32. minucie do remisu doprowadził Julian Green, zaś niecałe 120 sekund później było już 2:1. Edwin Schwarz zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, zaskakując bramkarza rywala.

Mimo huraganowych ataków FCB II do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa nie odmieniła losów spotkania - dokładną wrzutkę na bramkę zamienił Patrick Weihrauch (51.). Wynik spotkania w 59. minucie ustalił Bastian Fischer, który wykorzystał podanie od Vladimira Rankovica. Dla bawarskiego defensora była to 3 asysta w tym dniu.

FC Bayern II - FC Ingolstadt II 4:1 (2:1)

FC Bayern II: Raeder - Schmitz, Schwarz, Buck, Sallahi - Strieder- Rankovic (81. Sieghart), Schöpf (66. Derflinger), Fischer, Weihrauch (66. Schweinsteiger) - Green

Rezerwowi: Zingerle, Chessa, Grill

FC Ingolstadt II: Reichlmayr - Mandelkow, Hagmann, Denz, Wolfsteiner - Ott (55. Schmitt), Walleth - Ofusu, Müller, Quaner (46. Jainta) - Prinz (55. Riegger)

Sędzia: Treiber (Neuburg)

Widzów: 933

Bramki: 0:1 Prinz (28.), 1:1 Green (32.), 2:1 Schwarz (34.), 3:1 Weihrauch (51.), 4:1 Fischer (59.)

Żółta kartka:     - / Denz