Młodzieżówki roznoszą rywali

W trakcie kończącego się weekendu do gry po reprezentacyjnej przerwie wrócili również piłkarze młodzieżowych drużyn. Wychowankowie monachijskiej szkółki wzięli przykład z piłkarzy pierwszej drużyny i rozbili rywali w 4 najstarszych kategoriach wiekowych.

Dobry prognostyk przed meczem z Pilznem

W końcu. Tak można powiedzieć o wyniku tej kolejki najstarszego zespołu młodzieżowego Bayernu. Bawarczycy, którzy rozpieszczali kibiców dobrymi wynikami w tym sezonie zaczęli bardzo słabo, jednak w niedzielne przedpołudnie rozbili na własnym boisku Karlsruher SC U19 aż 5:2! Dzięki temu zwycięstwu Bayern U19 ma na swoim koncie 13 punktów i zajmuje 8. miejsce, lecz do prowadzącego Augsburga traci zaledwie...2 punkty. Mecz 8. kolejki A-Junioren Bundesligi Süd/Südwest zaczął się świetnie dla gospodarzy. Michael Eberwein skierował piłkę do bramki Karlsruher już w 6. minucie. Bawarczycy w pełni kontrolowali spotkanie i w 21. minucie na 2:0 podwyższył "weteran" Oliver Markoutz (21.). Chwilę później kolejny cios spadł na zespół przyjezdnych. 3. bramkę w bieżących rozgrywkach strzelił prawy skrzydłowy Daniel Hägler (27.). Przed przerwą kontaktowego gola zdążyli jeszcze strzelić goście, a jej autorem był Jimmy Marton (42.). Po zmianie stron zrobiło się niebezpiecznie, bo rozkojarzona defensywa FCB U19 dopuściła do sytuacji strzeleckiej Ernesto de Santisa, który pokonał Raifa Husica (52.). Wtedy jednak znowu błysnął Markoutz, który odzyskuje dawną formę. Reprezentant Austrii do lat 19 podwyższył na 4:2 (72.). Dzieła zniszczenia dopełnił "joker" Simon Seferings, który kilka minut po wejściu na plac zdobył ostatniego gola (90.).

Strein! Und alles klar

Bayern U17 rozpędza się i pnie się w tabeli B-Junioren Bundesligi Süd/Südwest. Po 8. kolejkach podopieczni Heiko Herrlicha zajmują 3. pozycję z 14 punktami na koncie i tracą do prowadzącego SpVgg Greuther Fürth 5 punktów. Dzisiaj zespół U17 pokonał na wyjeździe FC Augsburg 1:3 (0:0). W pierwszej połowie 250 kibiców, którzy zebrali się na trybunach nie zobaczyło żadnej bramki. Po zmianie stron młodzi Bawarczycy wrzucili wyższy bieg. Najpierw do siatki rywali trafił niezawodny Michael Strein (41.). Już 3 minuty później Kevin Nsimba dobrze wykończył akcję i było 2:0 dla gości. Bawarczycy dalej atakowali, a po kilkunastu minutach Florian Kastemeier musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Streina. Młodziutki skrzydłowy ma na swoim koncie 9 bramek. Tak dobrego wyniku nie miał żaden zawodnik FCB U17 od 2009 roku. Nic więc dziwnego, że trener Herrlich i kapitan zespołu Nicola Della Schiava nie mogą przestać zachwalać pomocnika kadry Niemiec U17. Minutę po 3. bramce dla FCB bramkę zdobył Robin Kasper ale zmniejszył on tylko rozmiary porażki.

Derby dla Bayernu

Rok młodsi piłkarze z zespołu U16 rozegrali dziś na wyjeździe derby Monachium z zespołem TSV 1860 Monachium. Wychowankowie rekordowego mistrza Niemiec nie dali wbić sobie bramki i pokonali rywala 0:2, dzięki czemu obronili drugie miejsce. Po rozegranych 6 kolejkach mają na swoim koncie 15 punktów i tracą 3 do swoich rówieśników z SpVgg Greuther Fürth.

Udany wyjazd do Mannheim

Drużyna Bayernu U15 odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach C-Junioren Regionalligi Süd. Tym razem na wyjeździe rozprawili się pewnie z rówieśnikami z SV Waldhof Mannheim 3:0. Dzięki temu triumfowi podopieczni trenera Haralda Cernego wysunęli się na czoło tabeli z 19 punktami zdobytymi w 8 meczach. Za ich plecami czai się VfB Stuttgart, które ma o dwa oczka mniej. Póki co najlepszym strzelcem jest Manuel Winzheimer, który ma na swoim koncie 8 bramek.