Mistrz coraz bliżej!

Bayern pokonał dziś na wyjeździe Bayer Leverkusen 1:2 (0:1). Było to 12 zwycięstwo Bawarczyków na wyjeździe w bieżącym sezonie, co jest nowym rekordem Bundesligi. W pierwszej połowie jedyną bramkę, po indywidualnej akcji strzelił Mario Gomez (37.). W drugiej części spotkania najpierw gola wyrównującego strzelił Simone Rolfes (75.), jednak ostatnia bramka padła na korzyść Bayernu. Po rzucie wolnym futbolówka odbiła się od pleców Philippa Wollschieda i wpadła do bramki gospodarzy (87.).

Ustawienie:
Już przed spotkaniem Jupp Heynckes zapowiedział, że przeprowadzi rotację. Ostatecznie skończyło się na 5 zmianach w wyjściowym ustawieniu. Kapitan Philipp Lahm, Thomas Müller, Mario Mandzukic otrzymali wolne. Podobnie sprawa miała się sprawa z Tonim Kroosem, który ze względu na lekki uraz kolana nie pojechał do Leverkusen, zaś Daniel van Buyten usiadł na ławce.

W miejsce odpoczywających graczy zagrali odpowiednio Rafinha, Xherdan Shaqiri, Mario Gomez, Jerome Boateng i Bastian Schweinsteiger, który z opaską kapitańską zagrał na "10". Na ławce znalazło się miejsce dla dwóch zdolnych piłkarzy Bayernu: Emre Cana i Pierre'a Emila Hojbjerga. Dla tego drugiego był to debiut w meczowej osiemnastce.

W Leverkusen trenerzy dokonali dwoch zmian. Do drużyny wrócił pauzujący za kartki Wollschied, a na lewe obronie grał Sebastian Boenisch.

Przebieg spotkania:
Podobnie jak w pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie grę prowadził Bayern, jednak nie mógł sforsować defensywy gospodarzy, którzy całą drużyną bronili się na własnej połowie. Pod koniec połowy ataki Bayeru stały się odważniejsze, co zaowocowało atomowym strzałem Boenischa, który jednak fantastycznie wybronił Manuel Neuer. Chwilę później po rzucie rożnym dla gospodarzy monachijczycy wyprowadzili kontrę. Shaqiri zagrał do Gomeza, ten minął trzech rywali i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Bernda Leno (37.). Ta bramka podkreśliła przewagę podopiecznych Juppa Heynckesa.

Po zmianie stron role się odwróciły i to Bayer prowadził grę groźnie atakując. Po jednym z rzutów rożnych piłka trafiła do Rolfesa, a ten wpakował futbolówkę do bramki gości. Chwilę później odpowiedzieć na trafienie kapitana Leverkusen mógł wprowadzony Claudio Pizarro, jednak jego strzał został zatrzymany. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rzut wolny wykonywał kapitan FCB, Bastian Schweinsteiger. Jego uderzenie odbiło się od pleców Philippa Wollschieda i wpadło do bramki strzeżonej przez Leno.

Bayer 04 Leverkusen - FC Bayern 1:2 (0:1)
Bayer 04 Leverkusen: Leno - Carvajal, Schwaab, Wollscheid, Boenisch - Bender, Reinartz (61. Hegeler), Rolfes - Castro, Schürrle (46. Sam) - Kießling
FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Gustavo (79. Tymoshchuk) - Robben (73. Van Buyten), Schweinsteiger, Shaqiri - Gomez (72. Pizarro)
Ławka rezerwowych: Starke, Contento, Can, Hojbjerg
Sędzia: Gagelmann (Bremen)
Widzowie: 30.210 (komplet)
Bramki: 0:1 Gomez (37.), 1:1 Rolfes (75.), 1:2 Wollscheid (87., Eigentor)
Żółte kartki: Carvajal, Castro, Schwaab / Neuer