Minimalne zwycięstwo rezerw

Druga drużyna Bayernu Monachium prowadzona przez Mehmeta Scholla udanie rozpoczęła ligowy rok 2013, zasłużenie wygrywając na własnym terenie z wyżej notowanym rywalem TSV Buchbach 3:2 i z 40. punktami na swoim koncie zajmuje obecnie 7. pozycję w tabeli Ligi Regionalnej.

Przed 852 widzami bramki dla rezerw Bayernu zdobyli Marius Duhnke już w 9 minucie, Kevin Friesenbichler w 55 minucie trafieniem z rzutu karnego oraz Alessandro Schöpf w 78 minucie. Gości z Buchbach stać było jedynie na dwa trafienia autorstwa Ralfa Kllingmanna z 41 minuty oraz Stefana Denka w końcówce spotkania (90.)

W następnej kolejce, 30 marca o godzinie 14:00, Bawarczyków czeka mecz wyjazdowy z zespołem VfL Frohnlach zajmującym ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem zaledwie 17 punktów.

Aktualna tabela Ligi Regionalnej:

FC Bayern II - TSV Buchbach 3:2 (1:1)
FC Bayern II: Raeder - Rankovic, Buck, Vrzogic, Chessa - Hürzeler, Hojbjerg - Horn (82. Schmitz), Schöpf, Duhnke (71. Sieghardt) - Friesenbichler (90. Derflinger)

TSV Buchbach: Süßmeier - Irmler (75. Hamberger), Gögl, Hain, Klingmann (63. Edlböck) - Bonimeier, Neulinger - Beubauer, Petrovic, Denk - Behr (66. Breu)

Arbiter: Lothar Ostheimer (Pfaffenhofen)

Widzów: 852

Bramki: 1:0 Duhnke (9.), 1:1 Klingmann (41.), 2:1 Friesenbichler (55./rzut karny), 3:1 Schöpf (78.), 3:2 Denk (90.)

Żółte kartki: Horn, Buck, Rankovic / Klingmann, Hain, Neulinger

Źródło: fcbayern.de / livesports.pl