DieRoten.pl

Media o przyszłości Lewandowskiego w Bayernie

fot.
Reklama

Przez ostatnie 24 godziny pojawiło się bardzo wiele nowych wiadomości na temat dalszej przyszłości Roberta Lewandowskiego w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

Przypomnijmy raz jeszcze – obecna umowa Polaka obowiązuje do końca czerwca 2023 roku i choć nieustannie mówi się o przedłużeniu kontraktu, to wciąż Bayern nie rozpoczął rozmów z polskim napastnikiem. W związku z tym w ostatnich 24 godzinach pojawiło się wiele nowych plotek, które dotyczą głównie Barcelony.

Sport1 – Lewandowski nie podjął decyzji

Jak donosi portal „Sport1”, Robert Lewandowski nie prosił klubu i Kahna o zgodę na odejście do Barcelony. Polski napastnik decyzję podejmie dopiero po rozmowach z „Bawarczykami”. Temat nowego kontraktu 33-latka powinien zostać wyjaśniony do końca sezonu 2021/22.

Obecny trend wskazuje bardziej odejście, niż pozostanie na dłużej. Pini Zahavi pozostaje w kontakcie z kilkoma klubami – w tym z Barcą. Bayern byłby skłonny sprzedać Polaka, gdyby miał następcę „Lewego”, ale póki co brak takiego zawodnika. Katalończycy są bardzo zainteresowani 33-latkiem, ponieważ Haaland jest dla nich zbyt drogi.

Kilka tygodni temu miało nawet dojść do spotkania kapitana polskiej reprezentacji narodowej z Laportą w Barcelonie. Bawarski klub nie chce jednak pogorszyć się sportowo, dlatego musiałby najpierw ściągnąć godnego następcę.

Di Marzio – nawet 80 milionów euro?

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio informuje, że Bayern w przypadku sprzedaży Polaka, ma oczekiwać około 70-80 milionów euro za Lewandowskiego, podczas gdy Barca nie zamierza wydawać więcej niż 30 milionów euro.

Mundo Deportivo – brak porozumienia

Z kolei hiszpański „Mundo Deportivo” informuje, że źródła blisko związane z Barceloną dementują wszelkie pogłoski o porozumieniu czy też prowadzonych negocjacjach z Polakiem. Co prawda Lewandowski pozostaje opcją dla Barcelony, ale nie jest jedynym napastnikiem branym przez nich pod uwagę. Z drugiej strony Robert ma być zainteresowany przenosinami do Katalonii.

Sky – gigantyczna podwyżka dla Roberta?

Jak donosi portal „Sky”, Barcelona ma być gotowa podnieść zarobki Lewandowskiego do 35-40 milionów euro rocznie (brutto). Mówi się, że Hiszpanie są zadeterminowani, aby ściągnąć Polaka i gotowi są zaoferować 33-latkowi bajeczny kontrakt. Niemniej jednak kwestią otwartą pozostaje to, czy Bayern wyrazi zgodę na sprzedaż.

Fabrizio Romano – Polak pyta o Barcelonę

Fabrizio Romano dodaje zaś, że Lewandowski miał już pytać niektórych piłkarzy o atmosferę i warunki w klubie oraz w samym mieście. Mówi się, że Robert jest otwarty na transfer, ale nie poinformował kogokolwiek z klubu o swoich zamiarach.

 

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...