DieRoten.pl
Reklama

Koch z Abendzeitung Muenchen dla DieRoten: Moim zdaniem Alaba zostanie

fot.
Reklama

Po tym jak Bayern przedłużył kontrakty z Muellerem i Neuerem, działacze bawarskiego klubu jasno określili, że pragną dokonać tego samego z Alabą i Thiago.

Podczas gdy odejście Thiago wedle różnych doniesień wydaje się być niemalże przesądzone, to przyszłość Davida Alaby pozostaje sprawą otwartą. W przypadku obu zawodników przypominamy, że ich umowa obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

W ostatnim czasie pojawiło się od groma plotek i pytań odnośnie Hiszpana i Austriaka. Liczne źródła potwierdzają, że Alcantara miał już pożegnać się z kolegami, zaś jego potencjalnym kierunkiem ma być Premier League. W kwestii Alaby z kolei pozostanie na dłużej nadal jest bardzo możliwym scenariuszem.

Aby rozwiać nieco wątpliwości, postanowiliśmy porozmawiać z dziennikarzem „Abendzeitung Muenchen” − Maximilianem Kochem − który głównie zajmuje się sprawami Bayernu oraz posiada dobre źródła związane z bawarskim klubem. Zapraszamy!

Gabriel Stach: Panie Koch, czy poczyniono progres w rozmowach z Alabą i agentami?

Maximilian Koch: David Alaba pragnie poczekać do turnieju Ligi Mistrzów zanim podejmie decyzję o swojej dalszej przyszłości.

Alaba skłania się zostać w Monachium czy też myśli o odejściu?

Moim zdaniem Alaba mimo wszystko zostanie w Bayernie na kolejny sezon i w dalszym ciągu będzie występował na dotychczasowej pozycji, na środku obrony.

Czy Thiago rzeczywiście pragnie odejść?

Tak, Thiago rzeczywiście pragnie odejść z Bayernu.

Hansi Flick jest w stanie przekonać obu podopiecznych do pozostania?

Prawdą jest, że Hansi pragnie zatrzymać obu zawodników w swoim zespole. Mimo wszystko sądzę, że w przypadku Thiago nie ma po prostu żadnych szans.

Odejście któregoś z nich sprawi, że Bayern ściągnie kogoś nowego w ich miejsce?

Jestem pewny, że Bayern pozyska nowego środkowego pomocnika i prawego obrońcę. Być może klub ściągnie również skrzydłowego.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...