DieRoten.pl

Martinez: Jestem otwarty na każdy kierunek

16.05.2021, 18:18:04
FotoOlimpik

Jak już doskonale wiemy, 30 czerwca 2021 roku wygaśnie umowa Javiego Martineza, który spędził w Bayernie Monachium dziewięć jakże owocnych lat.

Jakiś czas temu Javi Martinez, który jako zawodnik rekordowego mistrza Niemiec zdobył w sumie 24 tytułów, udzielił bardzo obszernego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”.

Podczas rozmowy z dziennikarzem weteran Bayernu poruszył wiele różnych kwestii związanych nie tylko z FCB, ale i swoją karierą i dalszą przyszłością. Pomocnik nie ukrywa, iż nigdy nie spodziewał się, że będzie mógł spędzić 9 tak wspaniałych lat w bawarskim klubie.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia Hiszpan, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Javi Martinez na temat:

…określenia Mr. Superpcup:

„…To w porządku, ale wygraliśmy razem, jako zespół. W obu finałach Superpucharu Europy siedziałem na ławce, po czym wszedłem jako joker. Z tego punktu widzenia historia była podobna. To był wielki zaszczyt wygrać po raz pierwszy Superpuchar UEFA dla Bayernu. 2013 rok był wyjątkowy, to było przeciwko Chelsea, chcieliśmy napisać historię. Udało nam się to w niezwykły sposób. To był ciężki i bardzo dobry mecz, który zapadł mi w pamięci.”

…9 lat w Bayernie:

„…Nie marzyłem o tym. 9 lat w tak wielkim klubie, to bardzo, ale to bardzo trudne zadanie. Niewielu tego może dokonać. Czuję się zaszczycony, szczęśliwy i dumny. Grają tu gracze światowej klasy, a ja byłem ważną częścią zespołu.”

…legendarnego Heynckesa:

„…Zawsze będę wdzięczny Heynckesowi, bo to on mnie tu sprowadził i tak bardzo mnie pragnął. Zadzwonił do mnie i powiedział: "Chcę cię tutaj jako ważną część Bayernu". Grałem dla Athleticu Bilbao, może nie byliśmy w takim centrum uwagi z racji braku gry w Lidze Mistrzów, ale Jupp był tam w przeszłości trenerem, regularnie śledził losy klubu i wiedział jak gram. W momencie transferu znał mnie już bardzo dobrze.”

…wyboru Bayernu kosztem Realu i Barcelony:

„…Jupp odegrał oczywiście dużą rolę, a ja chciałem zdobyć doświadczenie za granicą. Miałem pewność siebie, aby poczynić ten ważny krok.”

…gry u boku Schweinsteigera:

„…Gra z nim była bardzo łatwa. Basti to maszyna. Poza boiskiem jesteśmy do siebie bardzo podobni i otwarci, cały czas żartowaliśmy, mieliśmy bardzo dobre relacje. Basti wiele mnie nauczył, nie tylko na boisku. Mogę powiedzieć, że grałem z najlepszymi pomocnikami na świecie. Mając ich obok siebie, wszystko staje się o wiele łatwiejsze.”

…najlepszej szóstki na świecie obecnie:

„…Josh [Kimmich – przyp. red], potem może Casemiro i N'golo Kante.”

…nowoczesnej szóstki i tego, czego musi umieć:

„…Wszystkiego po trochu − musi być strategiem, musi być silny w pojedynkach i główkach. Jako szóstka musisz być najbardziej kompletnym graczem w zespole, bronić i atakować, umieć myśleć o grze. W moich oczach to najtrudniejsza pozycja na boisku, na której trzeba dużo pracować, biegać i łatać dziury.”

…odejścia z Bayernu:

„…Odchodzę z czystym sumieniem. Przede wszystkim chcę podziękować Bayernowi, miastu Monachium i całemu regionowi, a zwłaszcza naszym wspaniałym kibicom na całym świecie. To był dla mnie zaszczyt, zawsze będę największym fanem Bayernu.”

…Marca Roki:

„…Marc Roca jest bardzo dobrym graczem. Jest młody, znam go z Hiszpanii i myślę, że będzie ważną częścią zespołu FCB w przyszłym sezonie.”

…zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie w 2014 roku:

„…Bardzo trudno jest wrócić do gry po takiej kontuzji. Jeden z lekarzy powiedział mi wtedy, że było wystarczająco dużo przykładów graczy, dla których oznaczało to koniec kariery. Byłem przerażony i dziękuję Bogu, że mogłem znowu grać, mimo że nadal muszę dbać o swoje kolano i poddawać się wielu zabiegom.”

…przyszłości:

„…Jestem otwarty w na każdy kierunek i szukam najlepszej opcji dla siebie. Jeszcze nie wiem, podejmę tę decyzję latem w domu w Ayegui. Najpierw skupię się na dwóch ostatnich meczach i moim pożegnaniu. Nie wiem ile będę jeszcze grał. Moje nogi zadecydują. Jeden rok, trzy, a może dziesięć? Zobaczymy. Ale chcę być sprawny fizycznie po zakończeniu mojej kariery.”

…Francuzów w Bayernie:

„…Zawsze żartuję z Lucasem Hernandezem. Kiedy byliśmy mistrzami świata w 2010 roku, Bayern sprowadził wielu Hiszpanów, z pewnością pomogliśmy ukształtować styl gry FCB w tamtych latach. Teraz Francja jest mistrzem świata i nagle gra tu sześciu Francuzów. Zobaczymy, która narodowość będzie dominować w Bayernie po następnych mistrzostwach Świata (śmieje się).”

…swojej restauracji w Ayegui:

„…Może zostanę tam szefem kuchni. Ale to nie byłoby zbyt dobre dla biznesu (śmieje się).”

 

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)22.05.2021 11:12
Niech idzie tam, gdzie będzie mu najlepiej.
17.05.2021 20:35
Wielki człowiek i wielki piłkarz.
16.05.2021 18:53
Jeden z wielu zawodników który grał w Bayernie ,ale taki który na zawsze zostanie zapamiętany.
A takich już tak wielu nie ma.