Maric: Pireus wykorzystał to bezlitośnie

Nie dalej jak wczoraj późnym popołudniem, swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/2024 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium do lat 19.

Tym razem w ramach UEFA Youth League, podopieczni Rene Marica podejmowali na własnym podwórku młodzieżowy zespół Olympiakosu Pireus.

Niestety, ale ostatecznie młodzi monachijczycy nie podołali zadaniu i ulegli mistrzom Grecji, przegrywając bój o półfinał Młodzieżowej Ligi Mistrzów 1:3… Jeśli mowa o jedynym trafieniu dla FCB U-19, to na listę strzelców w drugiej połowie wpisał się Robert Ramsak.

Po ostatnim gwizdku na temat przegranej swojej drużyny wypowiedział się wspomniany wyżej Maric, który podkreślił, że Grecy bezlitośnie wykorzystali kilka minut, które zachwiało „Bawarczykami” w pierwszej połowie starcia na stadionie Campusu FCB.

− To był dokładnie taki mecz, przed jakim ostrzegaliśmy. Pireus grał o zwycięstwo i był tam tylko na chwilę. Nie stworzyliśmy wystarczającego zagrożenia bramkowego, a niefortunny gol, który straciliśmy, naturalnie wpływa na drużynę – powiedział Maric.

− Pireus wykorzystał to bezlitośnie. Musimy i będziemy wyciągać wnioski z takich meczów – podsumował trener Rene Maric.