DieRoten.pl

Mane wciąż liczy na drugą szansę w Bayernie

17.07.2023, 10:08:29
Vlad1988 / Shutterstock.com

Ostatnie dni to nie tylko liczne spekulacje na temat pozyskania Harry’ego Kane’a, ale i również nieustanne doniesienia o możliwym odejściu Sadio Mane.

Senegalski pomocnik nie ma już raczej wielkiej przyszłości w Monachium – przekonani są o tym niemalże wszyscy niemieccy dziennikarze. Ostatnio nad kwestią Senegalczyka pochylił się Kerry Hau z niemieckiego portalu i telewizji „Sport1”.

Według wspomnianego wyżej reportera przygoda Sadio Mane z bawarskim klubem powoli dobiega końca. Nie można wykluczyć, że tego lata odejdzie on ostatecznie z FCB. Niemniej jednak skrzydłowy pragnie wykorzystać trwające już przygotowania, aby zarekomendować się i pokazać z jak najlepszej strony.

Niemniej jednak 31-latek jest świadom faktu, że czeka go bardzo trudny czas pod wodzą Thomasa Tuchela, który najwyraźniej również stracił cierpliwość i wiarę w odbudowę byłego gracza Liverpoolu. Dlatego też agent piłkarza bada już rynek i rozgląda się za nowym klubem – zainteresowane mają być przede wszystkim kluby z Arabii Saudyjskiej.

− Sadio zna dobrze moje zdanie i stanowisko klubu. Jedno jest pewne – pozycja wyjściowa nie jest dla niego łatwa w naszej ofensywie – skomentował ostatnio Tuchel.

Dziennikarz Kerry Hau poinformował, że istnieją tak naprawdę trzy główne powody, dla których Bayern chce pozbyć się Sadio Mane w trwającym już letnim okienku transferowym, po zaledwie jednym roku gry dla rekordowego mistrza Niemiec.

I – pensja Sadio Mane:

Mane zwyczajnie inkasuje zbyt wiele jak na piłkarza, na którego nie liczą koledzy i trener. Sadio zarabia około 20 milionów euro rocznie (brutto), co czyni go jednym z trzech najlepiej zarabiających graczy FCB. Zwolnienie go z pensji pozwoliłoby bez problemu zatrudnić Harry’ego Kane’a.

II – incydent z Sane:

Choć Mane przeprosił Sane, który też wybaczył mu incydent z uderzeniem w twarz w szatni, wielu piłkarzy oraz liderów FCB do dziś chowa urazę do Senegalczyka za jego zachowanie. Wcześniej Sadio pokłócił się także z Nagelsmannem. Nic więc dziwnego, że nie ma on zbyt wielu kolegów czy zwolenników w zespole.

III – słabe występy:

Po Sadio spodziewano się zdecydowanie więcej. W pierwszym sezonie gry dla FCB zdobył on 12 bramek oraz zanotował 6 asyst w 38 występach. Inne gwiazdy z ofensywy Bayernu również miewały problemy z formą, ale w porównaniu do Mane, są oni o wiele lepiej zintegrowani z drużyną i świetnie dogadują się z każdym w zespole.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)19.07.2023 14:03
17.07.2023 20:39
Rozumiem, że Nagelsmann nie wydobył z Mane jego potencjału, ale u Kloppa był to topowy zawodnik, więc to nie jest tak, że Sadio nie wie jak grać w piłkę. Czyżby taką zapaść przeszedł?
17.07.2023 18:23
17.07.2023 15:19
Jeśli rzeczywiście klub ma taki sam stosunków do Mané i Goretzki to jestem pod wrażeniem. Bez faworyzowania, bez układów czy znajomości. Szkoda, że nie będzie tak w sprawie bramkarza, Manu mimo półrocznej kontuzji ma zapewnione miejsce w podstawowym składzie.
17.07.2023 14:49
Manek weź swoje 20 baniek i s...
17.07.2023 12:39
Pieniądze i słaba druga część sezonu to jedno, ale najgorszy właśnie jest jego wybuchowy charakter. Uderzenie Sane to jest żaden problem, ale jeżeli po długiej kontuzji robi dymy w szatni że dostaje mało minut w jednym z najważniejszych meczów sezonu (do tego zwycięskim w dobrym stylu) to co dopiero będzie odwalał gdy nie będzie grał z ogórkami w lidze bez historii z kontuzja?

Trzeba go pogonić.
17.07.2023 11:28
Nie pokazał kompletnie nic w Bayernie. Pewnie nie osiągnie już poziomu jaki prezentował w Anglii
17.07.2023 11:12
On już swoją szansę miał. Niestety nie skorzystał niej. Może gdyby nie ta kontuzja inaczej byłoby.
17.07.2023 10:31
Po takiej wypowiedzi Tuchela to Mane raczej nie ma na co liczyć.