DieRoten.pl
Reklama

Mane: Thiago powiedział mi, że Bayern to wspaniały klub

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć od transferu Thiago do Liverpoolu minęły już dwa lata, to wielu kibiców Bayernu wciąż nie może pogodzić się ze stratą pomocnika, którego charakteryzowała niesamowita technika.

31-letni dziś Thiago miał okazję rozegrać w barwach Bayernu łączną liczbę 235 spotkań, w których to strzelił 31 bramek oraz zanotował 37 asyst. Ponadto razem z kolegami Hiszpan sięgnął po 17 tytułów – w tym po potrójną koronę w sezonie 2019/20.

Choć Alcantara nie jest już graczem FCB, to w dalszym ciągu darzy wielką sympatią swój były klub, co też potwierdził nieraz w wywiadach na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Jakby tego było mało, to gracz „The Reds” doradził również Sadio Mane wybór bawarskiego klubu jako nowy przystanek w karierze.

− To prawda, rozmawiałem z nim. Powiedział mi, że Bayern to wspaniały klub, wszyscy są tam bardzo przyjaźni, a Monachium to piękne miasto. Od razu poczułem się dobrze – powiedział Mane w rozmowie dla „Sport Bilda”.

W tej samej rozmowie dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild”, nowy nabytek Bayernu Monachium odniósł się także do swojego odejścia z Liverpoolu oraz ofensywnej jakości FCB i „The Reds”.

− Oczywiście trudno było mi opuścić Liverpool. Ale teraz jestem bardzo, bardzo szczęśliwy i dumny, że jestem w Bayernie. To był idealny moment. Spędziłem wspaniałe 6 lat w Liverpoolu, wygrałem z tym klubem wszystko. Na początku nie chcieli mnie wypuścić, ale w końcu zaakceptowali moją decyzję. Trener chciał, żebym został i był smutny. Ale decyzja zapadła bardzo szybko – dodał.

− W obu kadrach są piłkarze o wielkiej jakości. Mam dla nich wszystkich ogromny szacunek. Dla mnie będzie to wspaniałe, nowe doświadczenie w Bayernie i jestem pewien, że początek będzie dla mnie o wiele łatwiejszy, ponieważ wszyscy moi koledzy z drużyny są wspaniali – podsumował Sadio Mane.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...