DieRoten.pl
Reklama

Makaay: Musiala to największy niemiecki talent

fot. skwiot.pl
Reklama

Już dzisiaj wieczorem, na Deutsche Bank Park we Frankfurcie, Niemcy zmierzą się z Holandią w towarzyskim spotkaniu. Przed spotkanie o kilka słów komentarza poproszono legendarnego napastnika "Die Roten" - Roy'a Makaay'a.

Holender doskonale orientuje się w futbolu niemiecki. Wszak w latach 2003-2007 reprezentował barwy Bayernu Monachium, gdzie rozegrał 183 mecze, w których zdobył 103 bramki i zaliczył 35 asyst.

Roy Makaay jest pod wrażeniem młodych zawodników reprezentacji Niemiec, ale w szczególności wyróżnia Jamala Musialę, którego uznaje za “większy talenty” niż Floriana Wirtza.

- Wirtz to z pewnością niesamowity młody zawodnik, ale Musiala jest w tej chwili nieco lepszy. Szczególnie jeśli spojrzysz na trofea jakie wygrał.

- Jeśli oglądasz go na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat, to widzisz, że staje się coraz lepszy. Przede wszystkim ostatnie jego występy są wybitne. Potrafi asystować i strzelać bramki i to nieważne, czy dla klubu, czy dla reprezentacji. Każdy chciałby mieć takiego zawodnika u siebie. Dla mnie to jasne, że to największy niemiecki talent.

Holender powiedział również kilka słów na temat Thomasa Muellera.

- Tacy zawodnicy są zawsze istotni. Thomas grał w wielu turniejach i ma duże doświadczenie. To ważne, szczególnie dla młodych zawodników, którym trzeba pokazać co oznacza gra w takich turniejach - powiedział Makaay.

Źródło: Sky
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...