DieRoten.pl
Reklama

Magull: Zwycięstwo z Wolfsburgiem jest dla nas bardzo ważne

fot. DieRoten.pl
Reklama

W ubiegłą sobotę swoje szesnaste oficjalne spotkanie ligowe w sezonie 2022/23 rozegrały zawodniczki Bayernu Monachium.

Przypominamy, że rywalkami monachijek były dotychczasowe liderki Bundesligi, czyli VfL Wolfsburg. Koniec końców zespół prowadzony przez Alexandra Strausa odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo 1:0, zaś golem na wagę jakże cennych 3 punktów zdobyła Georgia Stanway.

Tradycyjnie już po ostatnim gwizdku, dla klubowej telewizji Bayernu wywiadu udzieliło kilka zawodniczek bawarskiego klubu – swoje zdanie wyraziła między innymi Lina Magull, czyli pani kapitan FCB.

− Zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Z jednej strony dlatego, że przegrałyśmy ostatnie mecze z Wolfsburgiem, a z drugiej dlatego, że oznacza, że w wyścigu o mistrzostwo znów mamy wszystko w swoich rękach – powiedziała Magull.

− Przeciwko Wolfsburgowi zawsze jest bardzo emocjonalnie, bo spotykają się dwie najlepsze drużyny w Niemczech. Oczywiście, że niesie to ze sobą wiele emocji. Zasłużyłyśmy na zwycięstwo i byłyśmy lepsi również pod względem gry. Dlatego jesteśmy szczęśliwe i zabieramy ze sobą pozytywne uczucie – podsumowała Lina Magull.

Dziś monachijki czeka podróż do Londynu, gdzie też jutro o 21:00, podopieczne Alexandra Strausa w meczu rewanżowym 1/4 finału Champions League zmierzą się z Arsenalem.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...