Magull i spółka gromią Danię na EURO

Dokładnie 6 lipca 2022 roku ruszyły żeńskie mistrzostwa Europy. W trakcie turnieju możemy oglądać w sumie 13 zawodniczek ekipy FCB Frauen.

Najwięcej piłkarek, bo aż 6 reprezentuje niemiecką reprezentację narodową. Mowa o takich zawodniczkach jak: Gwinn, Lohmann, Dallmann, Magull, Buehl i Schueller. Ponadto na turnieju występują także Runarsdottir, Viggosdottir i Vilhjalmsdottir (Islandia), Zadrazil i Wenninger (Austria), Glas (Szwecja) oraz Stanway (Anglia).

Niemcy 4:0 (1:0) Dania

Wczorajszego wieczoru do akcji wkroczyły zawodniczki niemieckiej reprezentacji narodowej, którym przyszło mierzyć się z drużyną narodową Danii.

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, Niemki nie okazały litości swoim rywalkom i całkowicie zdominowały duńskie zawodniczki. Koniec końców pojedynek na Brentford Community Stadium zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Martiny Voss-Tecklenburg.

Podczas gdy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, to w drugiej połowie Lina Magull i spółka „dokręciły śrubę” i strzeliły jeszcze trzy bramki. Szansę na występ otrzymały wszystkie piłkarki z żeńskiej drużyny Bayernu, które miały swój udział przy każdej z bramek dla Niemek.

Piłkarki Bayernu w meczu z Danią:

− Gwinn (90 minut)
− Magull (69 minut, 1 bramka + 1 asysta)
− Schuller (61 minut + 1 bramka)
− Buehl (61 minut)
− Dallmann (21 minut)
− Lohmann (6 minut + 1 asysta)

Swój kolejny mecz w fazie grupowej żeńskich mistrzostw Europy, piłkarki niemieckiej reprezentacji narodowej rozegrają w najbliższy wtorek, kiedy to o 21:00 zmierzą się z Hiszpanią.