DieRoten.pl
Reklama

Magath: Tuchel nie wprowadził jeszcze drużyny na właściwe tory

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Pod koniec marca 2023 roku w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do niemałego zatrzęsienia w sztabie szkoleniowym Bayernu.

Podczas gdy Julian Nagelsmann przestał pełnić obowiązki trenera FCB, to jego następcą mianowano Thomasa Tuchela, który póki co poprowadził monachijczyków w 23 meczach o stawkę. Bilans mistrzów Niemiec w tym czasie to 14 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek oraz bramki 55:30.

W przypadku sezonu 2023/24 mistrzowie Niemiec wygrali 8 z 11 spotkań i choć wyniki mogą być zadowalające, to wielu ekspertów nie widzi poprawy w grze „Bawarczyków” i dostrzega wiele luk. Uważa tak między innymi legendarny niemiecki trener – Felix Magath – który na łamach „Abendzeitung Muenchen” wskazał, że drużyna pod jego wodzą nie poczyniła znaczącego progresu.

− Z zewnątrz mogę ocenić tylko to, co widać ze sportowego punktu widzenia – wyniki, a trzeba powiedzieć, że pomimo zdobycia mistrzostwa, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie wprowadził jeszcze drużyny na właściwe tory – powiedział Magath.

− Bayern pnie się w górę ligi, ale nie maszeruje. W tej chwili nie można odnieść wrażenia, że Bayern - w końcu był to jeden z najlepszych klubów w Europie - może osiągnąć tę pozycję w tym sezonie. Ale to, co działo się do tej pory, było tylko rozgrzewką – dodał.

− Dopiero po przerwie zimowej, kiedy będą musieli stawić czoła wyzwaniom we wszystkich trzech rozgrywkach, zobaczymy, dokąd zaprowadzi ich ta podróż. Jestem jednak pewien, że w tym roku znów będą mistrzami – podsumował Felix Magath.

Kolejną okazję do oceny pracy Thomasa Tuchela będziemy mieli już w najbliższą sobotę, kiedy to zespół rekordowego mistrza Niemiec w ramach 8. kolejki Bundesligi zagra na wyjeździe z ekipą FSV Mainz 05. Początek tego meczu zaplanowano o 18:30.

Źródło: AZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...