DieRoten.pl
Reklama

Magath: Trener jest tak silny, jak bardzo wspiera go klub

fot.
Reklama

Po ostatnim pojedynku w niemieckiej Bundeslidze z RB Lopsk pojawiły się kolejne wątpliwości co do osoby Niko Kovaca i jego dalszej pracy w bawarskim klubie.

Mimo pierwszego miejsca w Bundeslidze i gry w przyszłym finale Pucharu Niemiec, chorwacki szkoleniowiec wciąż nie może być pewny swojej posady. Mimo dobrych wyników 47-latek stale jest poddawany krytyce głównie ze względu na styl gry monachijczyków.

Ostatnio na temat pozycji szkoleniowców w nowoczesnym futbolu wypowiedział się Felix Magath, który miał w przeszłości okazję trenować klub ze stolicy Bawarii. Ze słów 65-letniego Niemca możemy wywnioskować, że Niko Kovac nie ma wsparcia ze strony sterników, zaś piłkarze mają zbyt wiele do powiedzenia.

Trener jest tylko tak bardzo silny jak czyni go kierownictwo klubu. Nie chodzi tutaj tylko o Bayern, ale o prawie niemalże wszystkie zespoły – powiedział były trener FCB.

− Obecnie trenerzy nie są wspierani, piłkarze stali się zbyt potężni. Jeśli piłkarze mogą żalić się i narzekać na trenera sternikom, to osłabia to tylko jego autorytet – podsumował Felix Magath.

Jeśli jesteście ciekawi co obecnie słychać u 65-latka, to od grudnia 2017 roku Magath pozostaje bez klubu. Jego ostatnim przystankiem w karierze trenerskiej był chiński zespół SD Luneng.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...