DieRoten.pl
Reklama

Magath krytykuje szkolenie młodzieży w Niemczech

fot.
Reklama

Choć Niemcy mogą pochwalić się wieloma młodymi i utalentowanymi piłkarzami, to zdaniem ekspertów w Niemczech, system szkolenia młodzieży nie jest wystarczająco dobry.

Jeśli mowa o Bayernie Monachium, to na ten moment możemy wyróżnić kilku niezwykle utalentowanych piłkarzy, którzy mają już na swoim koncie występy w dorosłej oraz w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

Mowa przede wszystkim o 19-letnim Jamalu Musiali, który jest postrzegany jako wielka nadzieja niemieckiej piłki. Ponadto wspomnieć należy jeszcze o takich zawodnikach jak Arijon Ibrahimovic, Paul Wanner, Tarek Buchmann, Noel Aseko czy też Benjamin Ballis.

W przypadku innych klubów Bundesligi, wielu młodzieżowych reprezentantów Niemiec posiadają m. in. Borussia Dortmund, Borussia M’Gladbach czy VfB Stuttgart. Niemniej jednak system szkolenia młodzieży wciąż jest krytykowany – tym razem na łamach „Sky” swoje stanowisko przedstawił Felix Magath, który w przeszłości prowadził wiele ekip z BL (w tym Bayern).

− My już prawie nie rozwijamy zawodników. Kiedy teraz w Bundeslidze pojawiają się młodzi zawodnicy, to najczęściej zostali sprowadzeni z zagranicy za 10-20 milionów euro! – zauważył Magath.

− Z mojego punktu widzenia to, co stało się w niemieckim futbolu w ostatnich latach, jest całkowicie skandaliczne. Musimy to zmienić – podsumował Felix Magath.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...