Lucas Copado wraca po dłuższej przerwie

W ubiegły piątek swoje trzydzieste piąte spotkanie w sezonie ligowym 2022/23 rozegrali zawodnicy drugiej drużyny Bayernu.

Podopieczni Holgera Seitza nie mieli łatwego zadania, albowiem mierzyli się na wyjeździe z wiceliderem bawarskiej ligi regionalnej, czyli ekipą Wuerzburger Kickers. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się remisem 2:2 (wkrótce pojawi się raport z tego spotkania).

Niezależnie od wyniku, najważniejszą wiadomością z tamtego wieczoru jest powrót po dłuższej przerwie utalentowanego napastnika i wychowanka bawarskiego klubu – Lucasa Copado.

Przypomnijmy raz jeszcze – 19-latek doznał kontuzji kostki na początku lutego i był zmuszony pauzować wiele tygodni. Koniec końców bratanek Hasana Salihamidzica opuścił 12 spotkań drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Młodzieżowy reprezentant Niemiec pojawił się na boisku w 72. minucie, kiedy to zmienił Younesa Aitamera. Lucas pokazał się z dobrej strony i wywalczył nawet rzut karny w 88. minucie, który niestety nie został wykorzystany przez Yusufa Kabadayia.

W przyszły piątek FCB II podejmie u siebie SpVgg Hankofen w ramach 36. kolejki bawarskiej ligi regionalnej – niewykluczone, że tym razem Copado otrzyma szansę gry od samego początku.