DieRoten.pl

Dokładnie 8 maja (sobota), klub ze stolicy Bawarii zdobył mistrzostwo Niemiec po raz dziewiąty z rzędu i trzydziesty pierwszy raz w historii niemieckiej piłki.

Z okazji kolejnego mistrzostwa Niemiec, w ostatnich dniach gratulacje monachijczykom złożyło wiele osób związanych z niemiecką piłką – wśród nich był między innymi prezes Niemieckiego Związku Piłki Ligowej, czyli Christian Seifert.

Nie mogło również zabraknąć gratulacji ze strony selekcjonera „Die Mannschaft”. Joachim Loew jest przekonany, że dzięki temu triumfowi, niemieccy gracze Bayernu, będą dodatkowi zmotywowani podczas nadchodzącego turnieju mistrzostw Europy.

− Gratulacje dla Bayernu za wczesne zdobycie tytułu. Jestem szczególnie szczęśliwy z powodu Hansiego Flicka i jego zawodników. Od miesięcy stanowią zgrany zespół, który w tym trudnym sezonie pokonał wiele przeszkód na swojej drodze – powiedział Loew.

− Zdobycie tego tytułu, zapewni także zawodnikom Bayernu, którzy grają dla naszej reprezentacji, dodatkowy zastrzyk energii na nadchodzące tygodnie, które z racji EURO będą dla nas trudne. Wyznaczyliśmy sobie wspólnie wiele celów – dodał selekcjoner Niemiec.

Swoje gratulacje z okazji zdobycia mistrzostwa Niemiec złożył też menadżer niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli Oliver Bierhoff, który pogratulował nie tylko Flickowi, ale i również całej drużynie i bossom bawarskiego klubu.

− Gratulacje dla drużyny, trenera Flicka, zawodników, pracowników i zarządu Bayernu z Hainerem, Rummenigge i Kahnem na czele. Zdobycie 31 tytułów to prawdziwy wyczyn i niesamowity znak, który świadczy o jakości, zwycięskiej mentalności i dominacji tego klubu przez dekady - zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej – podsumował Oliver Bierhoff.

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama15.05.2021 14:02
13.05.2021 12:18
13.05.2021 11:45
Dla Niemieckich piłkarzy Bayernu to raczej jedyny tytuł w tym roku.
13.05.2021 09:37
Dziękujemy, "Jogi"! Powodzenia na Euro!