LM: Rumuni dają wygraną Bayernowi

FC Bayern z wyaźną pomocą zawodników CFR Cluj odniósł trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzów i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Bawarczycy pokonali rumuński klub 3:2 (2:1) po golach samobójczych Cadu (32.) i Christiana Panina (37.) oraz trafieniu Mario Gomeza (77.). Przyjezdni w 28. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Cadu, zaś w końcówce spotkania do siatki trafił Juan Culio (86.).

Kadra Bayernu mocno zaatakowana przez plagę kontuzji była osłabiona brakiem Daniela van Buytena, Ivicy OlicaMarka van Bommela, Miroslava Klose, Arjena Robbena, Francka Ribery'ego, Breno, Davida Alaby i Diego Contento. Na szczęście do zdrowia powrócił Bastian Schweinsteiger, więc z jego usług skorzystał Louis van Gaal.

Wraz z pierwszym gwizdkiem angielskiego sędziego Martina Atkinsona cała drużyna Cluj cofnęła się na własną połowę i zamurowała dostęp do bramki. Bawarczycy - podobnie jak to było w ostatnich meczach - często mieli ogromne kłopoty, aby przedrzeć się w pole karne rywala.

Bayern Monachium - CFR Cluj 3-2 (2-1)

FC Bayern: Butt - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Pranjic - Ottl, Schweinsteiger (Braafheid 79) - Altintop, Kroos, Müller - Gomez

Rezerwowi: Kraft, Demichelis, Jüllich, Knasmüllner

CFR Cluj: Stancioiu - Rada, Piccolo, Cadu, Panin - Culio, Dica, Kivuvu, Rafael Bastos (Hora 56) - Traore (Bjelanovic 76), De Zerbi

Sędzia: Martin Atkinson (Anglia)

Widzów: 64,000

Bramki: 0-1 Cadu (28), 1-1 Cadu (32-sam), 2-1 Panin (37-sam), 3-1 Gomez (77), 3-2 Culio (86)
Yellow Cards: Schweinsteiger, Pranjic / Dica, Panin