LM: FC Bayern dopełnił formalności!

Cel został osiągniety! Gospodarz tegorocznego finału UEFA Champions League FC Bayern zagra w fazie grupowej! Po pierwszym meczu fazy Play-Off, Bawarczycy pokonali na wyjeździe FC Zurich 0:1, a w dwumeczu zwyciężyli 0:3. Trener Jupp Heynckes zaskoczył wszystkich wyjściowym ustawieniem, w którym zabrakło Rafihny (w jego miejsce Boateng), miejsce Robbena uzupełnił Muller, a w porównaniu do sobotniego meczu na środku pomocy wystąpił od początku Luiz Gustavo w miejsce Tymoszczuka.

Ani przez minutę rewanżowego spotkania, końcowy wynik nie był zagrożony. Już w pierwszej ofensywnej akcji, Thomas Muller fantastycznym podaniem z prawej strony boiska uruchomił Mario Gomeza, a ten spokojnie trafił do bramki rywali. Szybko zdobyta bramka praktycznie ustawiła wynik dwumeczu. W dalszej części meczu Bawarczycy kontrolowali grę - wymieniali między sobą podania, czekając na błąd ze strony rywali. FC Zurich z kolei miał dwie sytuacje ze stałych fragmentów gry, ale nie zagroziły one poważnie bramce strzeżonej przez Manuela Neuera. Autor jedynego gola w pierwszej połowie odczuwał bóle w okolicach mięśnia dwugłowego uda i w drugiej połowie został zmieniony przez Nilsa Petersena.

W drugiej połowie podobnie jak w pierwszej, Bayern nie pozwalał na wiele rywalom. Ich akcje z przodu kończyły się zazwyczaj w okolicach 15.metra przejęciem przez parę stoperów Van Buyten - Badstuber, lub piłka lądowała w dłoniach Neuera. Bawarczycy nie forsowali specjalnie tempa gry, oszczędzając swoje siły. W kilku sytuacjach nie popisał się sędzia liniowy, który zasygnalizował głównemu pozycję spaloną Petersena i Riberiego. Powtórki telewizyjne pokazały, że sędzia asystent w obu przypadkach się mylił. FC Bayern próbował kombinacyjnych akcji środkiem boiska i lewą stroną, gdzie bardzo aktywny był Franck Ribery. Na 15.mintut przed końcem spotkania w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Nils Petersen, ale bramkarz Leoni przeszkodził mu w zdobyciu debiutanckiego gola dla FCB.

Tym samym Bawarczycy ze świetnymi humorami wracają do Monachium i mogą spokojnie wyczekiwać wyników piątkowego losowania fazy grupowej Champions League. Przypominamy, że FC Bayern jest najwyżej rozstawioną niemiecką drużyną w rankingu UEFA i będzie losowywany z pierwszego koszyka, a pozostałe dwie niemieckie drużyny Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund, kolejno z trzeciego i czwartego koszyka.

FC Zürich - FC Bayern 0:1 (0:1)

FC Zürich: Leoni - Philipp Koch, Barmettler, Teixera, Rodriguez - Schönbächler, Aegerter (65. Gajic), Buff, Djuric (66. Brunner) - Chermiti, Mehmedi (78. Drmic)

FC Bayern: Neuer - Boateng, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Müller (72. Alaba), Kroos (64. Tymoshchuk), Ribéry - Gomez (46. Petersen)

Rezerwowi: Butt, Contento, Rafinha, Robben

Sędzia: Laurent Duhamel (Francja)

Widzów: 23.600

Bramka: 0:1 Gomez (7.)

Żółta kartka: Buff / -