Lipsk zmniejsza przewagę do FCB

Wczorajszego dnia miały miejsce ostatnie dwa spotkania 21. kolejki Bundesligi. Kolejne trzy punkty zdobył beniaminek z Lipska.

Wczorajszego dnia podopieczni Ralpha Hasenhuettla mierzyli się w wyjazdowym pojedynkiem z Borussią Moenchengladbach. Ostatecznie pojedynek na Borussia Park zakończył się zwycięstwem RB 2-1.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył fenomenalnie spisujący się w tym sezonie Emil Forsberg. Zespół prowadzony przez Dietera Heckinga mógł wyrównać w 45. minucie spotkania, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Thorgan Hazard.

Po zmianie stron goście z Lipska podkręcili tempo, czego efektem było podwyższenie prowadzenia w 55. minucie za sprawą Timo Wernera, który w obecnym sezonie zdobył już łącznie dla swojego klubu 12 bramek w lidze.

Ekipa "Źrebaków" próbowała jeszcze nawiązać walkę z beniaminkiem, lecz gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę za sprawą Jannika Vestergaarda. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i spotkanie w Moenchengladbach zakończyło się zwycięstwem RB 2-1.

Zdobyte 3 punkty przez "Die Bullen" oznaczają, że zbliżlili się oni do Bayernu Monachium na dystans pięciu punktów. W przyszłej kolejce RB Lipsk zmierzy się na własnym podwórku z Kolonią.

Swój dystans do Bayernu w tabeli zmniejszyła również drużyna z Dortmundu, która ograła VfL Wolfsburg 3-0. Fenomenalny występ zaliczył nasz rodak Łukasz Piszczek. Polski obrońca zaliczył asystę oraz zdobył jedną bramkę.

Z kolei najbliższy rywal Bayernu, czyli Hamburger SV zremisował 2-2 z Freiburgiem. Mimo dwukrotnej przewagi, podopieczni Markusa Gisdola za każdym razem tracili bramkę i co więcej nie wykorzystali rzutu karnego pod koniec spotkania, który mógł dać im kolejne trzy punkty.