DieRoten.pl

Lewy o Bayernie, bramkach, córce i transferze

07.09.2019, 16:40:50
FotoOlimpik

Przy okazji podpisania nowego kontraktu z Bayernem Monachium, mistrzowie Niemiec przeprowadzili z Robertem Lewandowskim sporych rozmiarów wywiad.

Zgodnie z obietnicą prezentujemy Wam pozostałe fragmenty wywiadu z Robertem Lewandowskim, który jakiś czas temu związał się z monachijczykami nową umową (do końca czerwca 2023 roku).

Najlepszy strzelec Bayernu wypowiedział się między innymi na temat swoich początków w Niemczech oraz transferu do ekipy rekordowego mistrza Niemiec. Polak nie ukrywa, że rodzina ma dla niego bardzo ważne znaczenie, zaś gra na Allianz Arenie i radość z bramek przed tysiącami fanów jest dla 31-latka czymś niesamowitym.

Fragmenty wypowiedzi kapitana polskiej reprezentacji narodowej znajdziecie poniżej. Ponadto na samym końcu może także znaleźć krótkie Q&A z Robertem. Zachęcamy wszystkich chętnych do tej jakże obszernej lektury.

Robert Lewandowski na temat:

...początków w Niemczech:

"...Szczerzę przyznam, że pierwsze pół roku było dla mnie naprawdę trudne. Nie znałem ani jednego słowa po niemiecku. Znałem tylko dwa słówka − "Danke" oraz "Sch...eisse". Nie było mi łatwo. Nowa kultura, nowy język. Wiedziałem jednak, że muszę przejść przez ten trudny etap, aby móc w pełni skupić się na futbolu i odnosić sukcesy."

...transferu do Bayernu:

"...Po czterech latach w Dortmundzie zdecydowałem się na Bayern, to było niesamowite uczucie, kiedy założyłem koszulkę FCB. W tamtym momencie dotarło do mnie, że noszę trykot wielkiego klubu, który w niemieckiej i europejskiej piłce odgrywa kluczową rolę. Byłem bardzo dumny. Zdawałem sobie sprawę, że co roku Bayern walczy o trofea w Bundeslidze, Pucharze i Lidze Mistrzów.  Czułem, że pasujemy do siebie idealnie, zaś w tym klubie mogę się także rozwinąć."

...bramek zdobywanych dla FCB:

"...To bardzo wyjątkowy moment, kiedy strzelasz bramkę i 80,000 fanów skanduje Twoje nazwisko. Dostajesz gęsiej skórki i masz wrażenie, że unosisz się nad powierzchnią ziemi. Jednakże zdaję sobie sprawę, że szybko muszę wrócić do rzeczywistości i nie dać się ponieść emocjom. Wychodząc na Allianz Arenę i widząc wszystkich tych fanów, którzy Cię wspierają − to niesamowite uczucie. Daje Ci to motywację, aby być jeszcze lepszym. Zawsze chcę grać na 100% swoich możliwości. Euforia i radość po zwycięstwie jest czymś szczególnym."

...panowania nad sobą i celebrowania bramek:

"...Czasami tracę kontrolę nad sobą. Wtedy wszystko dzieje się automatycznie, nie mam pojęcia co robię, ani co chciałbym zrobić. Zdobycie gola celebruję w bardzo szczególny sposób. W sumie nie planuję jak będę celebrować, to się dzieje automatycznie, po czym myślę sobie czasami: 'Co ja zrobiłem?' Euforia bierze górę nad wszystkim. Robię to, co każe mi serce lub głowa.  Celebrowanie gola ma coś wspólnego z moją córką, ale nie będę zdradzać szczegółów. Chcę wtedy pokazać, że moja rodzina stoi za mną murem i wielokrotnie pomagała mi w trudnych momentach kariery. Moja żona i córka są dla mnie ogromnym wsparciem. Dzięki nim staję się lepszy."

...narodzin córki:

"...Jej narodziny sprawiły, że w moim życiu rozpoczął się nowy rozdział. Wcześniej miałem wrażenie, że moje problemy są duże, czy nawet ogromne, ale kiedy w domu czeka na Ciebie taka mała istotka, to chcesz dla niej zrobić wszystko co najlepsze. Patrzę teraz na wszystko zupełnie inaczej. Kiedy widzisz uśmiech swojej rodziny i dzieci, to jest to najlepszą rzeczą, jaka może Ci się przytrafić."

...odżywiania:

"...Jeśli chcę zjeść deser, to robię to albo pół godziny przed lunchem, albo dwie godziny później. Mieszanie mięsa i wszystkiego innego, kiedy brzuch jest pełen nie prowadzi do niczego dobrego. Zająłem się tematem odżywiania 7 lub 8 lat temu, podczas gdy moja żona wcześniej. Przeprowadziła wiele kursów i potem zachęciła także mnie. Spróbowaliśmy i zdałem sobie sprawę, że może mi to pomóc.  Wcześniej jadłem dużo słodyczy i produktów mlecznych, ale to był błąd. Zdałem sobie sprawę, że dzięki diecie moje ciało regeneruje się szybciej i mogę przekraczać kolejne granice, jeśli chodzi o moją wydajność, wytrzymałość oraz szybkość.  Z drugiej strony wiem, że wciąż mogę się poprawić, na przykład pod względem mentalnym."

...studiów:

"...Ukończenie studiów nie było dla mnie łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś cały czas w drodze i masz także wiele innych obowiązków poza piłką nożną. Jednakże dzięki wytrwałości i osobistej dyscyplinie spełniłem swoje marzenie. Bez wątpienia poszerzyłem swoje horyzonty. Studia jako człowieka wzbogaciły mnie i dały mi wiele satysfakcji. "

Q&A z Robertem Lewandowskim:

Idole piłkarscy? Henry, Del Piero i wcześniej Roberto Baggio.
Trzy największe mecze? Bayern vs Wolfsburg, Bayern vs Real i Dortmund vs Real.
Trzy najpiękniejsze gole? Piąty gol przeciwko Wolfsburgowi, półfinałowy gol przeciwko Atletico i ćwierćfinałowy przeciwko Juve.
Muzyka w trakcie podróży na mecz? Polski rap i R'n'B.
Ile diety i treningu procentowo? 50%-50%.
Gdzie jest Twój dom? W Monachium i Warszawie.
Ulubione zdanie bawarskie? Mia san Mia.
Trzy najlepsze miejsca w Monachium? Allianz Arena, Ogród angielski i mój dom.
Ulubione jedzenie? Makaron i ryba.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)08.09.2019 07:33
Prowadzi się mega zawodowo co widać po ciele , formie, odporności na kontuzje. Niewielu jest piłkarzy co tak się prowadzą, ale oni osiągają mega sukces.
07.09.2019 22:58
Jak będzie się tak prowadził, to jeszcze długo pogra na wysokim poziomie.
07.09.2019 18:54
@diablo Pewnie wszystkiego co modne ostatnio - takie snuje domysły :D
07.09.2019 18:34
Lewy polskiego rapu słucha, nieźle
Ciekawe kogo dokładnie :D
07.09.2019 17:40
Niech Lewy gra jak najdłużej się da, bo następców nie widać.