Lewandowski strzela - remis z Duisburgiem

Pomimo tego, że nie gra już w żółtym trykocie, to nie zapomniał jak się strzela bramki. Robert Lewandowski zdobył jedyną bramkę dla Bayernu w zremisowanym 1:1 towarzyskim spotkaniu z MSV Duisburg. Dla Polaka był to pierwszy występ w barwach Bayernu.

24.126 widzów przyszło obejrzeć towarzyskie starcie Duisburga z Bayernem, z którego wszystkie zyski zostały przekazane drużynie gospodarzy. W pierwszej połowie obie drużyny nie potrafiły zdobyć bramki. Najlepszą ku temu okazje miał Robert Lewandowski, jednak Polak strzałem głową nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.

Wynik meczu w 62.minucie otworzył Lewandowski. Polak wykorzystał bardzo dobre podania Rafinhi i pewnym strzałem pokonał Ratajczaka. Siedem minut później Duisburg doprowadził do wyrównania za sprawą Schnellhardt, który strzałem z dystansu pokonał Starke.

FC Bayern: Starke - Rafinha (79. Basta), Badstuber (86. Walter), Alaba, Contento (54. Steinhart) - Hojbjerg - Sieghart (46. Schwarz), Scholl (46. Eberwein), Gaudino, Bernat - Lewandowski (85. T. Schweinsteiger)

Bramki: 0:1 Lewandowski (62.), 1:1 Schnellhardt (69.)