Lewandowski i Benatia wygrywają

Podobnie jak Bastian Schweinsteiger oraz Mario Goetze, także ich koledzy odnieśli sukcesy w meczach swoich reprezentacji. Kadra narodowa Polski z kapitanem Robertem Lewandowskim ograła Gruzję 4:0 (0:0), zaś sam snajper Bayernu Monachium wpisał się na listę strzelców trzykrotnie. Z kolei reprezentacja Maroko z Medhim Benatią wygrała z Libią 1:0 w pierwszym spotkaniu eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę walczyła o przewodnictwo w tabeli grupy D przed Niemcami i aby tak było, musiała spotkanie przed własną publicznością rozstrzygnąć na własną korzyść. W pierwszej połowie Lewy i spółka mieli swoje okazje, ale nikt nie okazał się na tyle skuteczny, żeby trafić do siatki. Po zmianie stron sygnał do strzelania dał Arkadiusz Milik, który w stylu Arjena Robbena uderzył lewą nogą nie do obrony dla golkipera (62.). Gdy się wydawało, że potyczka zakończy się skromną wygraną znać o sobie dał Lewandowski, który w 4 minuty uzyskał hat-tricka (89., 90+1., 90+3.), co było rekordowym wyczynem w historii el. do ME.

W ten weekend swoje zmagania o grę w Pucharze Narodów Afryki rozpoczęło Maroko. Medhi Benatia i koledzy w grupie będą rywalizować z Libią, Republiką Zielonego Przylądka oraz Wyspami Świętego Tomasza i Książęca. W pierwszej rundzie spotkań podopieczni Badou Ezzakiego zmierzyli się z kadrą Libii i pokonali ją 1:0 przed własną publicznością. Gola na wagę 3 punktów zdobył Omar El Kaddouri, pomocnik FC Torino, a w przeszłości m.in. SSC Napoli czy Bresci Calcio.