DieRoten.pl
Reklama

Lahm: To był bardzo udany sezon Bundesligi

fot. Photogenica
Reklama

Jako że kampania ligowa w Bundeslidze dobiegła już końca, wielu piłkarskich ekspertów oraz byłych piłkarzy podjęło się oceny sezonu 2023/2024.

Niedawno swoje zdanie na temat minionego sezonu 2023/24 w Bundeslidze wyraził były kapitan Bayernu Monachium i niemieckiej reprezentacji narodowej – Philipp Lahm.

Wielokrotny reprezentant Niemiec, a obecnie ambasador EURO 2024, odniósł się między innymi do faktu zmiany na fotelu mistrzowskim – w końcu po kilkunastu latach dominacji „Bawarczyków”, tytuł ostatecznie wpadł w ręce Bayeru 04 Leverkusen, który ma za sobą niesamowitą kampanię.

− Ostatni sezon Bundesligi był bardzo udany, z odświeżonymi i nowymi drużynami na samym szczycie oraz nowo awansowanymi zespołami, które pozytywnie nas zaskoczyły. Niemieckie drużyny odniosły sukces w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a to pokazuje siłę Bundesligi i to, jak zawsze jesteśmy w stanie rozwijać konkurencyjnych zawodników poprzez system młodzieżowy – powiedział Lahm.

− Wiedzą oni, jak rywalizować na tym poziomie i dzięki temu są w stanie osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej – dodał.

− W Bundeslidze Leverkusen pokazało, że ciągłość i wiara w filozofię i ideę, a także posiadanie trenera, który potrafi to wdrożyć, może prowadzić do wielu sukcesów. Nikt nie pomyślałby, że możliwe jest rozegranie całego sezonu bez porażki – podsumował Philipp Lahm.

Przypominamy zarazem, że Bayer 04 dokonał historycznego wyczynu, albowiem nie poniósł ani jednej porażki w sezonie ligowym 2023/24, zdobywając łącznie 90 punktów przy bilansie 28 zwycięstw i 6 remisów.


Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...