DieRoten.pl

Lahm o Schweinsteigerze, Kovacu i Lidze Mistrzów

27.08.2018, 14:40:52
Ł. Skwiot

Ostatnio obszernego wywiadu dla "Abendzeitung Muenchen" udzielił legendarny kapitan Bayernu i niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli dobrze nam znany Philipp Lahm.

Kapitan FCB, który w 2013 roku poprowadził zespół ze stolicy Bawarii do historycznego triumfu, czyli zdobycia potrójnej korony wypowiedział się między innymi na temat nadchodzącego meczu pożegnalnego Bastiana Schweinsteigera.

Wywiad w dużej mierze poświęcony był osobie wspomnianego wyżej pomocnika, z którym Philipp przez wiele lat miał okazję grać, dzielić sukcesy i porażki. Co więcej Lahm poruszył także temat zatrudnienia przez Bayern chorwackiego trenera Niko Kovaca, który przejął schedę po legendarnym Juppie Heynckesie.

34-latek nie ukrywa, że prowadzenie tak wielkiego klubu jak "Die Roten" jest ciężkim orzechem do zgryzienia, gdyż oczekiwania są bardzo wielkie, zaś wygranie Bundesligi postrzegane jest jako minimum.

Philipp Lahm na temat:

...meczu pożegnalnego Schweinsteigera: "Będę oglądał ten mecz, głównie dla uhonorowania niesamowitej kariery Bastiego. Oczywiście możliwość ujrzenia go ponownie w grze sprawi mi wielką radość. Możliwość dzielenia sukcesów z Bastim sprawiła, że jestem dumny. To była dla mnie wielka przyjemność grać z nim tak długo. To już zaczęło się w juniorach FCB."

...pierwszego spotkania z Bastim: "Nie pamiętam tego tak dokładnie. On urodził się w 1984 roku, zaś ja rok wcześniej. Graliśmy ze sobą dłużej w zespołach U16, U17 oraz U19."

...gry o boku Schweinsteigera: "Już na starcie czułem się bardzo komfortowo, kiedy Basti był na boisku i w naszym zespole. To po prostu życzliwy człowiek, który daje z siebie wszystko dla dobra całego zespołu. Zawsze razem się wspieraliśmy i dzieliliśmy się dobrym słowem. Wspólnie rośliśmy w pewności jaką się darzyliśmy."

...walki Bayernu o trofea: "Bayern zawsze chce atakować. Bundesliga i Puchar Niemiec są bardzo realnymi trofeami. Ligi Mistrzów z kolei nie da się wygrać tak łatwo, jednakże FCB posiada dobry zespół, zaś od ostatniego triumfu w Europie minęło pięć lat..."

...Niko Kovaca i legendy Heynckesa: "Objęcie posady trenera i prowadzenie takiego klubu jak Bayern nigdy nie jest łatwym zadaniem, ponieważ twój minimalny cel to zostać mistrzem Niemiec. Z kolei Jupp Heynckes jest legendą trenerską i jeśli spojrzysz na jego sposób pracy i inne aspekty, to ciężko jest z nim konkurować komukolwiek."

źródło: AZ.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama27.08.2018 21:36
Mądre słowa, jak zawsze z jego ust.

reklama