DieRoten.pl
Reklama

Lahm: Musiala i Bellingham wciąż się rozwijają

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wśród zawodników z Bundesligi, którzy robią wielką furorę na całym piłkarskim świecie, wyróżnić możemy przede wszystkim Jamala Musialę oraz Jude’a Bellinghama.

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy obaj pomocnicy znacząco się rozwinęli i obecnie pełnią pierwszoplanową rolę w swoich zespołach oraz reprezentacjach narodowych.

Ostatnio na temat Jamala Musiali oraz Jude’a Bellinghama wypowiedział się Philipp Lahm, który w wywiadzie dla oficjalnego portalu „Bundesliga.com”, przyznał w rozmowie z dziennikarzem, że Niemiec i Anglik będą wartymi obserwowania piłkarzami w 2023 roku.

− Kogo warto obserwować w 2023 roku? Moimi wyborami są Musiala i Bellingham. W ciągu ostatniego roku stali się oni uznanymi graczami Bundesligi. Wciąż się rozwijają, więc w 2023 roku możemy zobaczyć u nich jeszcze więcej. Jestem ciekaw, jak dalej będą się rozwijać i jak znajdą swoje miejsce na boisku i w swoich drużynach – powiedział Lahm.

Oprócz Musiali i Bellinghama, legendarny kapitan Bayernu wskazał również na Gvardiola z RB Lipsk oraz Wirtza z Bayeru 04, który wraca do akcji po poważnej kontuzji.

− Dodałbym jednak do tej listy jeszcze dwóch zawodników. Pierwszy to Josko Gvardiol z Lipska, jeden z najlepszych obrońców w 2022 roku. Właśnie zagrał świetny mundial dla Chorwacji. W bardzo młodym wieku zalicza świetne występy jako środkowy obrońca. Uważam, że w tym roku naprawdę dokonał przełomu, zwłaszcza na MŚ – dodał.

− Nie zapominajmy o Florianie Wirtzu z Leverkusen. Był w stanie zadomowić się w lidze równie szybko jak Bellingham i Musiala, ale załapał kontuzję. Nie mogę się doczekać jego powrotu, zwłaszcza, że jest tak ważnym zawodnikiem dla Leverkusen. Mam nadzieję, że potwierdzi swój talent – podsumował Philipp Lahm.

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...