DieRoten.pl
Reklama

Kroos: To prawda, że Bayern jest od nas obecnie lepszy

fot. DieRoten.pl
Reklama

Mimo wielkich sukcesów w minionym sezonie 2019/20, podopieczni Hansiego Flicka nie zamierzają spoczywać na laurach i w nowej kampanii również prezentują bardzo wysoką formę.

Jeśli spojrzymy na tabelę formy z ostatnich dziesięciu spotkań w pięciu topowych ligach w całej Europie, to na ten moment na pierwszym miejscu znajdują się „Bawarczycy”, którzy wygrali 10 z 10 meczów. Zaraz za ich plecami plasuje się z kolei Tottenham (25 punktów) oraz Paris Saint-Germain (24 punkty).

Wysoka forma monachijczyków jest zauważalna na całym świecie, zaś ostatnio swoim zdaniem na ten temat podzielił się Toni Kroos, który zdaje sobie doskonale sprawę, że Bayern jest obecnie lepszą drużyną niż Real Madryt.

− Jeśli spojrzysz na grę Bayernu w ostatnich miesiącach, to nie ma takiego meczu, którego nie wygraliby różnicą 4 bramek. Wygrali Ligę Mistrzów, zaś dla mnie to jednoznaczne z faktem, że są teraz najlepszą drużyną świecie. To w końcu najtrudniejsze rozgrywki. To prawda, że obecnie Bayern jest lepszą drużyną od Realu, ale nie jest to dla nas problemem, ponieważ nie gramy w tej samej lidze i nie mierzymy się w Lidze Mistrzów – przynajmniej na razie – powiedział Kroos na łamach „Marki”.

− Czegoś nam brakuje i nie jest to żadną tajemnicą (…). Jeśli spojrzy się na nasze wyniki, to mamy dwa dobre i jeden słaby mecz. Musimy grać lepiej – mówił dalej.

− Żyjemy w dziwnych czasach. Gramy co trzy dni, nie mieliśmy za dużo wolnego w trakcie wakacji, do tego późno skończyliśmy poprzedni sezon i nie pozyskaliśmy nikogo nowego – podsumował Toni Kroos.

Jeśli mowa o drużynie rekordowego mistrza Niemiec, to póki co w sezonie 2020/21, zespół prowadzony przez Hansiego Flicka wygrał 12 z 13 spotkań (porażka 4:1 z TSG Hoffenheim), w których to strzelił 47 oraz stracił 17 bramek.

Źródło: Marca
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...