DieRoten.pl

Dayot Upamecano (RB Lipsk) to bez wątpienia jeden z najczęściej łączonych z bawarskim klubem piłkarzy w kontekście potencjalnego transferu w przyszłości.

Francuski defensor od wielu miesięcy łączony jest z transferem do Bayernu, zaś najbliżej przenosin do bawarskiego klubu Upamecano miał być latem zeszłego roku, jednakże ostatecznie Francuz przedłużył kontrakt z ekipą RB Lipsk.

Ostatnio na temat przyszłości utalentowanego defensora wypowiedział się dyrektor sportowy „Byków”, czyli Markus Kroesche, który w rozmowie dla „Abendzeitung Muenchen” oznajmił, iż do tej pory nikt z FCB nie kontaktował się z nim ws. Dayota.

− Dayot to wspaniały piłkarz i bardzo dobry chłopak. Poczynił ogromny progres w ostatnich latach i stał się ważną częścią naszej drużyny. Jest dopiero na początku swojej kariery i nadal posiada wielki potencjał, jako że jest młody – powiedział Kroesche.

− Jest dla nas bardzo cenny, w Bundeslidze i Lidze Mistrzów zagrał już wiele świetnych spotkań. To jeden z najlepszych defensorów i może zostać jednym z najlepszych w Europie – mówił dalej.

− Zobaczymy co czas przyniesie. Latem przedłużył kontrakt, podjął świadomą decyzję widząc, że ma tutaj najlepszą okazję do rozwoju. Cieszymy się z tego, zaś Dayot w pełni koncentruje się na Lipsku. Bayern? Do tej pory nie dzwonił do mnie nikt z FCB – podsumował Markus Kroesche.

Portal „Transfermartk.de” szacuje wartość Dayota Upamecnao na sumę 60 milionów euro. Obecna umowa Francuza z RB Lipsk obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Oprócz zainteresowania ze strony Bayernu, w mediach spekuluje się również o licznych zapytaniach z Anglii.

 

źródło: AZ.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama08.12.2020 18:09
Ja też bym chciał aby zagrał u nas ale nie wiem czy nasz zarząd wyda taką sumę za niego, raczej wątpliwe.
08.12.2020 17:52
Super by było, jakby tu trafił.
08.12.2020 16:57
Nie widzę tego,żeby dać za niego około tych 60 baniek... W ogóle to ładnie się urządziliśmy z transferami na następne lato, ciakawe jak to ogarniemy.
08.12.2020 12:55
Widział bym go na środku pola oj tak
08.12.2020 09:30
Wolę Kounde, ale zobaczymy co zarząd wymyśli.
08.12.2020 07:52
Bo jakby ktoś dzwonił to na pewno powiedziałby o tym mediom.