Kroesche: Nie możemy przeceniać tego punktu z FCB

W ramach ostatniej kolejki niemieckiej pierwszej Bundesligi, piłkarze Bayernu Monachium po raz trzeci z rzędu stracili punkty w 2023 roku...

Tym razem rywalem monachijczyków w ramach 18. kolejki niemieckiej Bundesligi była drużyna Eintrachtu Frankfurt, która ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną zarówno na krajowym, jak i również europejskim podwórku.

Koniec końców bój na Allianz Arenie zakończył się wynikiem 1:1 (jedynego gola dla FCB zdobył Leroy Sane). Z kolei tuż po ostatnim gwizdku, na temat zdobytego punktu w Monachium wypowiedział się dyrektor sportowy „Orłów”, czyli Markus Kroesche.

− Mając na uwadze nasz pierwszy mecz w rundzie jesiennej, to nastąpił rozwój w naszej grze. Niemniej jednak musimy jeszcze popracować nad niektórymi rzeczami – powiedział Kroesche.

− W pierwszych 20 minutach byliśmy zbyt pasywni, mogliśmy zaatakować bardziej ofensywnie i agresywnie. W końcówce byliśmy nieco groźniejsi. Ogólnie rzecz biorąc, po przerwie broniliśmy lepiej jako zespół – dodał.

− W drugiej połowie byliśmy bardziej odważni i staraliśmy się wyjść z kontrataku i grać więcej piłką. Punkt jest dobry, ale nie powinniśmy go przeceniać, ale jesteśmy na dobrej drodze – podsumował Markus Kroesche.

Po rozegraniu osiemnastu oficjalnych kolejek w niemieckiej pierwszej Bundeslidze w sezonie 2022/2023, klub ze stolicy Bawarii zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów i bilansem bramkowym 52:16 (10 zwycięstw, 7 remisów i 1 porażka).