Kramaric: Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni

Wczorajszego wieczoru Bayern Monachium zaliczył swoją pierwszą porażkę w historii rywalizacji z TSG Hoffenheim. Podopieczni Juliana Nagelsmanna dzięki bramce Kramarica ograli FCB 1:0.

Mistrzowie Niemiec mieli swoje szanse, jednakże obrona Hoffenheim nie dopuszczała „Bawarczyków” do większości z nich, w porę niwelując zagrożenie pod własną bramką.

Pierwsza połowa Bayernu co by dużo nie mówić wypadła bardzo słabo, podczas gdy w drugiej części spotkania podopieczni Carlo Ancelottiego robili to do czego nas przyzwyczaili w ostatnich spotkaniach, jednakże mimo usilnych starań mecz zakończył się zwycięstwem TSG 1:0.

Jesteśmy zmęczeni, ale z drugiej strony jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni – powiedział strzelec zwycięskiej bramki Andrej Kramaric.

Dla piłkarzy Juliana Nagelsmanna było to wyjątkowe zwycięstwo, gdyż od momentu swojej promocji do Bundesligi, Bayern Monachium miał okazję 17-krotnie mierzyć się z TSG, które nie wygrało żadnego ze spotkań  (12 zwycięstw i 5 remisów).

Kramaric w rozmowie pomeczowej nie krył swojego zadowolenia z niezwykle cennego zwycięstwa i jak przyznał druga połowa była już bardzo trudna, gdyż Bayern udowodnił dlaczego jest jedną z najlepszych drużyn w Europie.

Każdy z nas obecnych na boisku dał z siebie dziś więcej niż sto procent, co też było kluczowym czynnikiem do odniesienia zwycięstwa podkreślił chorwacki snajper „Wieśniaków”.

Walczyliśmy od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka. Druga połowa była dla nas już trudna, ponieważ Bayern Monachium udowodnił dlaczego jest jedną z najlepszych drużyn na świecie zakończył.

Do akcji „Bawarczycy” wracają już w najbliższą sobotę, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć z Borussią Dortmund w starciu określanym mianem „Der Klassiker”.

Źródło: Achtzehn99