DieRoten.pl
Reklama

Kovac o plotkach związanych z transferem Wernera

fot.
Reklama

Wśród młodych i utalentowanych zawodników występujących obecnie w Bundeslidze wyróżnić należy przede wszystkim napastnika RB Lipsk, a będąc dokładniejszym Timo Wernera.

Nie jest żadną tajemnicą, że młody Niemiec od wielu miesięcy łączony jest z transferem do Bayernu. Co więcej nie tak dawno temu, najlepiej poinformowany w Niemczech dziennikarz w sprawach związanych z FCB – Christian Falk – potwierdził, że temat związany z przenosinami snajpera na Allianz Arenę zaszedł bardzo daleko.

Ostatnio trener Niko Kovac udzielił obszernego wywiadu dla magazynu „Kicker”, w którym odniósł się między innymi do osoby Jamesa Rodrigueza i jego roli w zespole. Chorwata poproszono także o kilka słów na temat Timo Wernera i spekulacji łączących go z „Gwiazdą Południa”.

− Zawsze musimy się zastanowić nad tym, w jaki sposób możemy się poprawić. Możemy kupić zawodników z topu za 50 czy 60 milionów euro, ale nie jest łatwo umieścić wtedy takiego gracza na ławce – zauważył 47-letni Chorwat.

− Musimy znaleźć takiego napastnika, który pogodzi się z rolą alternatywy dla Roberta Lewandowskiego. Werner i Havertz to świetni piłkarze, ale nie wszyscy dobrzy piłkarze mogą grać w Monachium, ponieważ mówimy o wielkim skoku – podsumował Niko Kovac.

Wyceniany na 65 milionów euro napastnik wystąpił już w tym sezonie w 25 oficjalnych spotkaniach, zaś jego dorobek to 13 bramek oraz 3 asysty. Umowa Wernera z RBL obowiązuje do końca czerwca 2020 roku i jeśli Niemiec nie przedłuży swojej umowy, to Lipsk sprzeda go w najbliższym okienku.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...