DieRoten.pl

Kovac: Bayern jest silny i zawsze będzie

14.08.2022, 13:10:55

Wielkimi krokami zbliża się kolejne spotkanie z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec – dokładnie o 17:30 Bayern zmierzy się z Wolfsburgiem.

Dla wielu osób będzie to wyjątkowy mecz, albowiem na Allianz Arenę powraca Niko Kovac, czyli były trener monachijczyków, który po słabych wynikach, odszedł z klubu za porozumieniem stron w listopadzie 2019 roku (zastąpił go Hansi Flick, który dokonał z FCB historycznego wyczynu).

Podczas niedawnej konferencji prasowej, chorwacki szkoleniowiec przyznał, że miło będzie mu wrócić do miejsca, gdzie miał okazję pracować. Chorwat odniósł się również do jakości ekipy rekordowego mistrza Niemiec oraz zarzutów, że Bayern jest gorszy bez Roberta Lewandowskiego.

− Zawsze miło jest wrócić do miejsca, w którym się grało lub pracowało jako trener. Spotkam tam wielu kolegów i towarzyszy. Nadal mam w Monachium wielu przyjaciół, z którymi regularnie rozmawiam przez telefon – powiedział Kovac.

− To najlepsi gracze w Niemczech, to zawodnicy, którzy są bardzo cenieni na całym świecie. Suma ich umiejętności czyni ten zespół tak niebezpiecznym. Bayern to ewoluujący podmiot, w którym każda osoba w klubie wie, że musi cały czas prezentować wysoki poziom. Mało to mało, czasem dużo to za mało. W Bayernie trzeba dostarczać dużo, żeby było dużo – dodał.

− Mógłbym przeczytać, że Bayern jest w tym roku dużo gorszy, bo odszedł Robert Lewandowski. Po zaledwie jednym meczu każdy musi zmienić zdanie, bo rzeczywistość okazała się inna. Bayern zawsze jest silny i w tym roku znów będzie bardzo silny. Dla mnie to pretendent do tytułu numer jeden – mówił dalej.

− Każda drużyna grająca przeciwko FCB, będzie pod presją. Drużyna z Frankfurtu to odczuła i my z pewnością też to odczujemy. Musimy przeforsować nasz plan meczowy – podsumował Niko Kovac.

Kovac jako trener Bayernu poprowadził monachijczyków w 65 meczach o stawkę (licząc zarówno rozgrywki krajowe, jak i również europejskie). Bilans Niko jako opiekuna FCB prezentuje się następująco: 45 zwycięstw, 12 remisów oraz 8 porażek, przy bilansie bramkowym 169:73.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)15.08.2022 20:28
Tak było, jest i będzie.
14.08.2022 16:53
Bayern ich dziś rozniesie!!
14.08.2022 16:50
Musimy na to liczyć ;)
14.08.2022 14:58
Niedawno Chorwat swoim bliskim współpracownikom powiedział, że gdyby inaczej wyglądała kwestia transferów za jego kadencji i gdyby klub przychylił się do jego propozycji wzmocnień, to pracowałby w FCB dłużej niż 16 miesięcy. Dając tym samym do zrozumienia, że od włodarzy Bayernu nie otrzymał pełnego zaufania, o czym jakiś czas po zwolnieniu Kovaca pisał również Christian Falk.
14.08.2022 14:33
To akurat prawda. Na niemieckich boiskach trudno w ogóle coś innego przewidzieć.
14.08.2022 14:29
Za Kovaca nie był ;)