DieRoten.pl
Reklama

Kosmina: To ekscytująca okazja dla Irankundy

fot. Fotolia
Reklama

Ponad dwa tygodnie temu, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że zawarł pełne porozumienie ws. transferu Nestory’ego Irankundy.

Utalentowany skrzydłowy nie zasili jednak szeregów bawarskiego klubu tej zimy, lecz dopiero w lipcu 2024 roku. Do tego czasu Nestory Irankunda będzie dalej bronił barw swojej obecnej drużyny, czyli Adelaide United.

Przy okazji potwierdzenia tego transferu, na temat 17-latka i australijskiej piłki wypowiedział się prezes klubu z południa Australii, a będąc dokładniejszym Nathan Kosmina.

− To ekscytująca okazja dla Nestory’ego i jego rodziny, aby przejść do jednego z największych klubów na świecie. Jesteśmy dumni z Nestory’ego i roli, jaką nasz klub odegrał w jego rozwoju. Mamy duże osiągnięcia w rozwijaniu młodych talentów z Australii Południowej i chcemy, aby nasi zawodnicy mieli możliwość gry na najwyższym poziomie – powiedział Kosmina.

− Zdajemy sobie sprawę z pozycji A-Leagues jako części globalnego krajobrazu piłkarskiego i chociaż jako klub zawsze koncentrujemy się przede wszystkim na sukcesach drużynowych, to rozwój zawodników, którzy mogą reprezentować Australię i grać w najlepszych ligach na świecie, jest czymś, z czego jesteśmy niezwykle dumni – dodał.

− Biorąc pod uwagę wiek Nestory’ego, jego transfer zostanie sfinalizowany dopiero w lipcu 2024 roku, co daje jeszcze naszym członkom i fanom doskonałą okazję, aby zobaczyć jeden z najzdolniejszych młodych talentów na świecie grających na Coopers Stadium przez cały sezon Isuzu UTE A-League 2023/24 – podsumował Nathan Kosmina.

W bieżącym sezonie 2023/24, Nestory Irankunda rozegrał 5 spotkań dla pierwszej drużyny Adelaide United, zaś jego dorobek w tym czasie to 1 bramka oraz 1 asysta.

Źródło: Adelaide
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...